FB pixel TP pixel
MAKRORECENZE: Má třetí řada Stranger Things ještě co nabídnout? © TMDB

MAKRORECENZE: Má třetí řada Stranger Things ještě co nabídnout?

Seriál Stranger Things patří mezi nejúspěšnější původní pořady Netflixu a třetí řada fenomén nostalgické podívané z 80. let opět podtrhla. Změnilo se od minulých řad něco? Přišli bratři Dufferovi s něčím novým? Anebo je v Hawkinsu vše při starém a je to tak prostě fajn? Redakční mudrcové hodnotí...

Filmové recenze

„Je to potřetí to samé. A pořád mě to baví.“ - Tomáš Vyskočil

MAKRORECENZE: Má třetí řada Stranger Things ještě co nabídnout? © TMDB

Je to potřetí to samé. A pořád mě to baví. Není to kvůli šokujícím zvratům, teoriím, co se bude díl dál, ani skrytým odkazům, jak by se u mysteriozního seriálu slušelo. Je to kvůli atmosféře a postavám. Už jsou zase o něco starší než posledně a už to není to bezstarostné klukovské dobrodružství. Přechod do puberty a prvních lásek se povedl. Původní parta se slušně nafoukla o nové tváře (mojí favoritkou je Robin), ale pořád to neuvěřitelně šlape. Líbí se mi, že tvůrci dokáží pracovat nejen s kladnými postavami, ale i se záporáky, díky nimž je finále třetí řady naprosto famózní. První dva díly vám možná budou připadat příliš pomalé, ale jakmile se do atmosféry Hawkinsu zpátky ponoříte, čeká vás dalších pár hodin báječné jízdy. Už bude čtyřka?

„Dufferovcom sa to už po tretíkrát podarilo.“ - Marek Pillár

MAKRORECENZE: Má třetí řada Stranger Things ještě co nabídnout? © TMDB

Tretiu sériu Stranger Things som pozrel dnes už v klasickom štýle, to znamená, že za jeden deň. Aj to je jeden z dôkazov, že bratom Dufferovcom sa to už po tretíkrát podarilo, a to dokonca o niečo lepšie ako minule. Aj keď to kvality prvej série u mňa neprekonalo, noviniek je hneď niekoľko, čo v konečnom dôsledku vytvára opäť raz konštantne zábavné dobrodružstvo s dnes už dobre známymi postavami.

V čom celý seriál a obzvlášť tretia séria exceluje je výborný dobový soundtrack, na čele s mojou obľúbenou scénou na konci tejto série s hudobným podmazom tematickej piesne z titulu The NeverEnding Story. Chválim snahu autorov konečne v plnej miere vyplatiť aj herca Willa Bayersa a úplne nenudné nové postavy. To, že tretia séria exceluje na poli neustáleho vyvažovania hororových a humorných pasáži, snáď spomínať nemusím.

„Příště to už bude chtít změnu.“ - Petr Semecký

MAKRORECENZE: Má třetí řada Stranger Things ještě co nabídnout? © TMDB

Pořád slušná zábava a rozhodně lepší než nanicovatá 2. řada. Je ale vidět, že koncept se okoukává a na čtvrté kolo budou muset Dufferové vytasit nějakou zásadní změnu, kterou již ale v rozhovorech avizují. Stranger Things aktuálně fungují na bázi regulérního hollywoodského pokračování, kdy nabízí v zásadě stále to samé, jen ve větším měřítku podle hesla neopravuj, když to funguje. Je to fajn, na drobné výkyvy se na to hezky kouká, ale s výjimkou příjemných nových přírůstků (hlavně Robin v podání Mayi Hawke) už místy nepříjemně vystrkává růžky opotřebovanost námětu a ne zrovna nápadité nakládání s osmdesátkovými inspiračními zdroji (ten ruský terminátor, proboha!). I když s těmi Dufferovi nakládali dost okatě už minule a předminule.

 462 zobrazení   5 se líbí
První dojmy: Sedmilhářky jsou zpět. S Meryl Streep prahnoucí po Emmy
První dojmy: Sedmilhářky jsou zpět. S Meryl Streep prahnoucí po Emmy
12.06.2019 | Filmové recenze

Sedmilhářky byly příjemným překvapením seriálové sezóny roku 2017 a měly původně skončit s jedinou sezónou. Thrillerová minisérie se svěžím nádechem feminismu o jednom podivném úmrtí v prestižní komunitě byla však natolik populární, že se nyní vrací s posilou v podobě Meryl Streep.

RECENZE: Jak se (ne)povedla nejnovější komiksárna X-Men: Dark Phoenix?
RECENZE: Jak se (ne)povedla nejnovější komiksárna X-Men: Dark Phoenix?
06.06.2019 9:00:00 | Filmové recenze

Do kin vstupuje několikrát přetáčená a produkčními problémy těžce sužovaná komiksovka X-Men: Dark Phoenix. Jak se povedlo navázat na práci režiséra Bryana Singera a na předchozí díly mutantí série, jež při svých počátcích redefinovala komiksový žánr jako takový?

RECENZE: Avengers: Endgame přiváží „best of“ hrdinské akce a ryzích emocí
RECENZE: Avengers: Endgame přiváží „best of“ hrdinské akce a ryzích emocí
25.04.2019 1:00:00 | Filmové recenze

10 let a 22 filmů skládal Marvel svou velkolepou skládačku, která má nyní poslední dílek z takzvané Infinity ságy. Podařilo se Marvelu dostát očekáváním a dodat fanouškům vše, co chtěli vidět? Redakce Filmtoro má jasno... a posmrkané kapesníky.

RECENZE: Avengers: Infinity War
RECENZE: Avengers: Infinity War
26.04.2018 | Filmové recenze

Avengers: Infinity War jde ve šlépějích komiksů. Filmová událost se pere s obřími ambicemi.