FB pixel TP pixel
Mandalorian v novém traileru hojí šrámy po Posledním z Jediů © TMDB

Mandalorian v novém traileru hojí šrámy po Posledním z Jediů

První hraný seriál ze světa Star Wars s Pedro Pascalem v hlavní roli je již za dveřmi. Odstartuje stejně jako Disney+ již za 14 dní, a tak není divu, že se začínají množit nové reklamní materiály. Tím posledním je druhý oficiální trailer, který fanouškům zase o kousek víc pootevřel obsah seriálu.

29. 10. 2019 11:00 | Filmové novinky

Mandalorian se v nové ukázce chlubí vesmírnými příšerami, které se mu postaví do cesty, láká kromě přestřelek i na souboje vesmírných lodí a slibuje, že divákům nabídne bližší pohled na profesi námezdního lovce. Výkonný producent seriálu Jon Favreau již dříve prozradil, že jeho cílem je ukázat fanouškům temnější stránku Star Wars. Přesto je z ukázky patrné, že nebudou chybět ani tradiční komponenty jako přestřelky na planetách i ve vesmíru, souboje s droidy a konfrontace lovce s jeho obětí. Nutno podotknout, že jak první, tak tento druhý trailer slovům Favreaua poslušně přikyvují a fandům hvězdných válek, které dosavadní vývoj nejnovější filmové trilogie zklamal, se začínají sbíhat sliny.

A rozhodně je na co. Mandalorian patří k nejambicióznějším projektům Disney+, který dle ředitele Disney Boba Igera během natáčení spolkl zhruba 100 milionů dolarů. To zvedá cenovku 1 dílu v průměru na 12,5 milionu dolarů, což je částka srovnatelná s některými epizodami 8. řady Hry o trůny. Disney+ půjde s Mandalorianem spíš cestou HBO než Netflixu a jednotlivé nové díly budou zveřejňovány vždy s týdenním rozestupem. Má to však i svůj marketingový důvod - načasování je takové, aby poslední díly seriálu byly jakousi předehrou před následnou bezprostřední premiérou Star Wars: Vzestup Skywalkera. Otázkou je, co Disney udělá, pokud se čistě náhodou ukáže, že seriál je trefou do černého a film udělal neslavnou tečku za ještě neslavnější trilogií.

 253 zobrazení   14 se líbí
Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
První reakce: Mandalorian napravuje Star Wars pošramocenou reputaci
První reakce: Mandalorian napravuje Star Wars pošramocenou reputaci
27.10.2019 15:00:00 | Filmové novinky

Westernový příběh mandalorského nájemného lovce, který po pádu Impéria vykonává svou každodenní práci v Předaleké galaxii, vlétne na streamovací službu Disney+ již 12. listopadu a odstartuje tak pokus Disneyho urvat si kus ze streamovacího koláče. A první reakce zní skvěle.

Watchmeni jsou nejsledovanější novinkou HBO od premiéry Westworldu
Watchmeni jsou nejsledovanější novinkou HBO od premiéry Westworldu
24.10.2019 | Filmové novinky

Po dlouhých měsících čekání a nejistoty, co s touto kultovní adaptací provede kontroverzní tvůrce a showrunner pořadu Damon Lindelof, se tuto neděli odehrála premiéra devítidílného seriálu Watchmen. A čísla sledovanosti nakonec nebyla vůbec špatná.

Seriálový Pán Prstenů našel hlavního záporáka, obsadí herce ze Hry o trůny
Seriálový Pán Prstenů našel hlavního záporáka, obsadí herce ze Hry o trůny
23.10.2019 12:00:00 | Filmové novinky

Obsazení televizního Pána prstenů od Amazonu se nám utěšeně rozrůstá. Nejnovějším přídavkem je obsazení role záporného hrdiny, kterou dostal Joseph Mawle.

Seriál roku v lednu? Máme první ukázku na kingovský Temný případ od HBO
Seriál roku v lednu? Máme první ukázku na kingovský Temný případ od HBO
20.10.2019 17:00:00 | Filmové novinky

HBO se konkurence rozhodně nebojí a po fantasticky vypadajícím line-upu konce roku chystá další velkou bombu již na leden. Fanoušci Stephena Kinga se mají na co těšit!