FB pixel TP pixel
Seriálový Pán Prstenů našel hlavního záporáka, obsadí herce ze Hry o trůny © TMDB

Seriálový Pán Prstenů našel hlavního záporáka, obsadí herce ze Hry o trůny

Obsazení televizního Pána prstenů od Amazonu se nám utěšeně rozrůstá. Nejnovějším přídavkem je obsazení role záporného hrdiny, kterou dostal Joseph Mawle.

23. 10. 2019 12:00 | Filmové novinky

Amazon chce v příštím roce pod taktovkou showrunnerů JD Payna a Patricka McKaye začít svůj dosud nejočekávanější seriál natáčet, a tak si musí pospíšit s castingy a dát dohromady soubor herců a hereček, se kterými se po letech vydá zpět do Středozemě. Zatímco dosud oznámení členové obsazení Will Poulter a Markella Kavenagh budou zřejmě stát na straně dobra, Joseph Mawle by měl být prvním známým jménem pro některou z hlavních záporných rolí. Server Deadline přišel s informací, že Joseph by měl ztvárnit hlavního záporáka jménem Oren. Zřejmě tak bude na opačné straně barikády než Poulter jako mladý hrdina Beldor a Kavenagh jakožto Tyra.

Seriálový Pán Prstenů našel hlavního záporáka, obsadí herce ze Hry o trůny © TMDB

Ale jak už bývá u Amazonu zvykem, nic podrobnějšího jsme se o roli nedozvěděli a v nejbližší době asi ani nedozvíme. Mawle se proslavil svou rolí Benjena Starka, prvního hraničáře Noční hlídky, bratra Neda Starka a strýce jeho šesti dětí, ve Hře o trůny. Je také již třetí osobou z fantasy hitu HBO, která se nyní upsala Amazonu. Již dříve se do produkce zapojili scenárista Bryan Cogman a výkonný producent Bruce Richmond. Kromě Amazonu na produkci seriálu spolupracují Tolkien Estate and Trust, HarperCollins a New Line Cinema, divize Warner Bros, která na začátku století produkovala i slavnou trilogii Petera Jacksona. Pre-produkce je již v plném proudu a samotné natáčení by mělo v novozélandském Aucklandu začít již během několika měsíců.

Reklama  1 212 zobrazení   30 se líbí
Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
Seriál roku v lednu? Máme první ukázku na kingovský Temný případ od HBO
Seriál roku v lednu? Máme první ukázku na kingovský Temný případ od HBO
20.10.2019 17:00:00 | Filmové novinky

HBO se konkurence rozhodně nebojí a po fantasticky vypadajícím line-upu konce roku chystá další velkou bombu již na leden. Fanoušci Stephena Kinga se mají na co těšit!

Jeho temné esence: Zapomeňte na film, seriál HBO a BBC je výtečnou adaptací
Jeho temné esence: Zapomeňte na film, seriál HBO a BBC je výtečnou adaptací
17.10.2019 12:00:00 | Filmové novinky

V Londýně na slavnostní premiéře měli diváci a kritici možnost zhlédnout první díl vysoce očekávané fantasy Jeho temné esence. A z prvních reakcí se zdá, že spolupráce mezi HBO a BBC se vydařila, a my se můžeme těšit na promyšlenou, dobrodružnou podívanou.

Bratrstvo neohrožených dostane další díly, seriál od HBO přebírá Apple
Bratrstvo neohrožených dostane další díly, seriál od HBO přebírá Apple
14.10.2019 11:30:00 | Filmové novinky

Seriál, jenž se stal etalonem televizní kvality a v různých žebříčcích nejoblíbenějších seriálů historie jen málokdy chybí, se díky společnosti Apple dočká dalších dílů. Za kvalitu projektu budou opět ručit Steven Spielberg a Tom Hanks.

Zklamaný George R. R. Martin: 8. řada Hry o trůny nebyla věrná předloze
Zklamaný George R. R. Martin: 8. řada Hry o trůny nebyla věrná předloze
10.10.2019 12:00:00 | Filmové novinky

Dlouhou dobu mlčel a možná proto měl osobní či smluvní důvody. Nyní však autor předlohy seriálu Hra o Trůny pomalu odhaluje svůj názor na to, jakým způsobem byl seriál ukončen. A k jeho kritice nedostatečné kvality poslední řady už se přidal i jeden z režisérů veleúspěšného seriálu.