FB pixel TP pixel
Nejambicióznější sci-fi seriál současnosti se vrací. Trailer srší velkolepostí © Apple TV+

Nejambicióznější sci-fi seriál současnosti se vrací. Trailer srší velkolepostí

Léto u televizních obrazovek by mohlo stát za to. Jedním z tahounů chce být i streamovací služba Apple TV+, která předvedla zřejmě definitivní trailer na druhou řadu ambiciózního sci-fi Nadace. Nic podobně velkolepého a plného kreativních ambicí během prázdnin pravděpodobně neuvidíme.

13. 6. 2023 17:20 | Filmové novinky

Ambiciózní seriál Nadace patří mezi nejzajímavější sci-fi současnosti a nový trailer potvrzuje, že Apple v tomto případě opravdu na ničem nešetří a hodlá do nás rvát velkolepé výjevy v počtu nemalém. Knižní předloha Isaaca Asimova sice je považována za nezfilmovatelnou a tvůrci si spoustu věcí upravují k obrazu svému, přesto je potřeba uznat, že Nadace zůstává v rámci seriálové sci-fi událostí, kterou nevidíme každý den. Teď jen aby za velkolepostí prezentovanou v traileru byl i smysluplný a možná i střídmější a lépe odvyprávěný příběh, protože právě to byl kámen úrazu v případě první řady, která mnoha divákům přišla jednoduše zmatená.

Seriál se odehrává dvacet tisíc let v budoucnosti, kdy je celá galaxie osídlena lidstvem, které vytvoří jednotnou říši. Vědec Seldon ze svých matematických modelů ale zjistí, že je Říše blízko zániku, po kterém hrozí 30 tisíc let chaosu. Navrhne proto plán, aby tuto dobu bezvládí zkrátil. Nová ukázka láká na svatou válku, kdy bude Impérium v návaznosti na Seldonovy předpovědi čelit náboženské krizi. Během té se vůdci ze všech stran budou snažit využít posvátný text k ovládnutí mas. Chybět u toho nebudou božsky vypadající výpravy vesmírem a očividně ani střety s monstry a velkolepé proslovy plné patosu a papírových mouder. Tak snad to bude všechno držet pohromadě. Seriálu fandíme už proto, že se druhá řada natáčela v Česku a na Barrandově se hodně vyřádili i čeští tvůrci. Klobouk dolů před nimi. Druhá řada Nadace startuje 14. července a pokud si udrží diváky, dočkáme se nejen třetí řady, ale možná i vysněných osmi, které mají tvůrci v hlavě.

Zdroj: Apple TV+

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Takhle se zrodil Nolanův Batman. Podívejte se na skvělý herecký test Christiana Balea
Takhle se zrodil Nolanův Batman. Podívejte se na skvělý herecký test Christiana Balea
13.06.2023 16:20:00 | Filmové novinky

Batman začíná z roku 2005 znamenal renesanci netopýřího hrdiny a položil základy jedné z nejlepších komiksových trilogií všech dob. Otázkou zůstává, zda by se to Christopheru Nolanovi povedlo, kdyby netrefil klíčový casting Bruce Waynea/Batmana, kterého nakonec ztvárnil Christian Bale. Testovací záběry ukazují, že byl jasnou volbou.

Netflix rozjel týden velkých novinek. Přidal Venom 2 a chystá sci-fi, akci i romantiku
Netflix rozjel týden velkých novinek. Přidal Venom 2 a chystá sci-fi, akci i romantiku
12.06.2023 17:45:00 | Filmové novinky

Streamovací obr Netflix má před sebou jeden z největších týdnů za poslední měsíce. Hned v pondělí odstartoval komiksovým hitem Venom 2, chystá ale i další díl Vyproštění a jiné novinky. Mimo jiné temnou sci-fi a historickou romanci. Dočkají se i milovníci přírody.

Marigold ve třetí řadě Zaklínače nebude jen šaškem. Konečně má důležitější roli
Marigold ve třetí řadě Zaklínače nebude jen šaškem. Konečně má důležitější roli
12.06.2023 17:10:00 | Filmové novinky

Jednou z nejoblíbenějších postav seriálového Zaklínače je určitě Marigold v podání Joey Bateyho. Ten nyní prozradil, že neomalený bard ve třetí řadě Zaklínače sehraje větší roli a bude víc než jen komickou postavou.

Nejlepší filmy roku konečně online. Dorazil nový Rocky i velebení kanibalové
Nejlepší filmy roku konečně online. Dorazil nový Rocky i velebení kanibalové
12.06.2023 15:45:00 | Filmové novinky

Velmi milá překvapení nabízí v posledních dnech streamovací služba Amazon Prime Video. Ta totiž přidala celou sérii Rocky, v níž nově nechybí ani velmi očekávaná novinka Creed III. Naprostým zjevením je pak přítomnost kanibalistického hitu s Timothée Chalametem.