FB pixel TP pixel
Naše planeta nebo Máme jasno. Netflix na Youtube uvolnil 10 svých dokumentů © TMDB

Naše planeta nebo Máme jasno. Netflix na Youtube uvolnil 10 svých dokumentů

Protože jsou v době pandemické školy uzavřeny a výuka studentů proto probíhá virtuálně z domovů, rozhodl se Netflix tento stav podpořit a nabídl učitelům k doplnění studia deset svých dokumentů zdarma na svém youtube kanále.

Streaming novinky

Již několik let nabízí Netflix zdarma své originální dokumenty k promítání učitelům v jejich třídách. Kvůli světové pandemii a uzavřeným školám toto nyní není možné, proto se jeho vedení po mnohých žádostech rozhodlo zpřístupnit několik ze svých dokumentů zdarma a pro všechny. Na svém youtubovém kanále v playlistu Educational Documentaries Netflix nabízí dohromady deset vzdělávacích dokumentárních filmů a seriálů, mezi nimiž je například velkolepá Naše planeta, kterou provádí David Attenborough, nebo vítěz Oscara v kategorii krátký dokument The White Helmets o záchranářích pracujících v Sýrii. Seriálové dokumenty nabízí vždy několik dílů, dohromady je tak nyní v playlistu celkový počet 34 titulů. Každý z těchto dokumentů má na netflixovské stránce odkaz s dodatečnými materiály, které k prohloubení učiva mohou kantoři a žáci využít. Netflix má v plánu navíc dodat rozhovory přímo s tvůrci, aby mohli studenti slyšet o jejich práci a zvoleném tématu přímo od nich. Bohužel dokumenty jsou v originálním znění, Netflix nyní dodal i několikero titulků, český jazyk mezi nimi ale chybí.

Dokumenty dostupné na Youtube:

1. Naše planeta: dokumentární seriál ve stylu Planety Země, opět s komentářem Davida Attenbourougha. Dostupných je všech osm dílů.
2. Abstract: The Art of Design: dokument ze světa designu. Dostupná je první řada.
3. Chasing Coral: dokument zachycující mizení korálových útesů
4. Miminka: dokument zachycuje první rok života dětí - k dispozici několik vybraných epizod
5. Máme jasno: dokument v každém díle prozkoumává jiný fenomén, který se snaží objasnit - k dispozici několik vybraných epizod
6. Čerstvý vítr do Kongresu: dokument o volbách do amerického kongresu
7. Menstruace není tabu: krátký dokument o stigmatizaci menstruace na indickém venkově.
8. The White Helmets: vítěz Oscara v kategorii krátký dokument o záchranářích pracujících v Sýrii
9. Zion: o zápasníkovi Zionu Clarkovi, který se narodil bez nohou
10. 13TH: dokument tematizující 13. dodatek americké ústavy o zrušení otroctví

 356 zobrazení   3 se líbí
Netflix láme rekordy v počtech předplatitelů. Některé seriály opozdí
Netflix láme rekordy v počtech předplatitelů. Některé seriály opozdí
22.04.2020 14:00:00 | Streaming novinky

Zatímco řada byznysů v časech koronaviru krachuje, nebo je alespoň ve vážných potížích, Reed Hastings a další borci z Netflixu bouchají šampaňské. Uzavření diváků v domácnostech totiž přineslo rekordních 16 milionů nových předplatitelů. A to opravdu nikdo nečekal.

Už je to oficiální. HBO Max oznámilo datum spuštění.
Už je to oficiální. HBO Max oznámilo datum spuštění.
22.04.2020 12:00:00 | Streaming novinky

Do streamovacích válek se již zanedlouho pustí další velký hráč. S nabitou knihovnou velkých filmových a seriálových hitů se co největší počet diváků pokusí získat WarnerMedia se svou novou slibovanou službou HBO Max.

Historický milník: Netflix má vyšší hodnotu než Disney. Hádejte proč?
Historický milník: Netflix má vyšší hodnotu než Disney. Hádejte proč?
17.04.2020 | Streaming novinky

Přestože se může jednat jen o chvilkový stav, v Netflixu určitě musí slavit. Streamovací gigant je totiž na trhu v tuto chvíli cennější než jejich největší rival Disney, když ve středu dosáhl maximální celkové hodnoty 187,3 miliard dolarů.

Revoluce v distribuci? Animák Trollové: Světové turné trhá rekordy na VOD!
Revoluce v distribuci? Animák Trollové: Světové turné trhá rekordy na VOD!
15.04.2020 | Streaming novinky

Kvůli světové pandemii se studio Universal rozhodlo vedle omezeného uvedení v kinech svůj rodinný animák Trollové: Světové turné uvést současně digitálně na VOD platformách. A masivní čísla prodejů jim určitě udělala radost.