☰ Menu
Filmtoro
Hledej ⟫

Netflix slaví ničení konkurence. Vystihl chyby Disneyho i Maxu a testuje nový vzhled

Netflix znovu jako první reportuje čísla za uplynulé čtvrtletí. A jak už jsme si poslední dobou zvykli, majitelé či akcionáři mohou jen jásat, protože streamer rozboural všechna očekávání a přidal hned nových 8 milionů nových předplatitelů. Dál tedy suverénně vede ve streamovacích válkách. Dovolil si i kritizovat konkurenci.

Netflix slaví ničení konkurence. Vystihl chyby Disneyho i Maxu a testuje nový vzhled © Netflix

Zdroj: NY Post / Variety

Kvartální výsledky Netflixu jsou tu a jde o velkou radost pro majitele akcií. Za období duben až červen 2024 totiž Netflix překonal svoje i cizí odhady a narost téměř o 8 milionů nových předplatitelů. Celkový počet tak činí 277,65 milionů předplatných po celém světě, a rostlo se rovnoměrně ve všech 4 regionech. Evropa, Střední východ + Afrika je pořád největší region s 94 miliony (+2), následuje USA + Kanada s 84 miliony (+1,5), na třetí místo se poprvé v historii probojoval region jihovýchodní Asie + Austrálie s 50 miliony (+3) a nakonec je tu Latinská Amerika s 49 miliony (+1,5). Jen připomínáme dřívější slib Netflixu, že od roku 2025 přestane reportovat předplatitele coby veřejnou metriku, protože ji nepovažuje za hlavní ukazatel výkonnosti, což by měly být výnosy a zisk, tak se připravme, že již brzy to budeme pouze odhadovat skrz peníze. Tak jako tak, Netflix s velkým náskokem vede před konkurenty, nejbližší oficiální čísla má Disney+ (153 milionů) a ten poslední rok dva zakopává jako to jen jde.

Netflix je jinak ve své výroční zprávě skromný a střízlivý a hodnotí poslední kvartál jako "normální". Růstu podle něj pomohlo mít hitovky typu nové řady Bridgertonových, novinky typu Sobík či překvapivé hity jako Žraloci v Paříži. Netflix si neopomněl v prezentaci rýpnout do konkurence, která se podle něj příliš orientuje na prémiové seriály. Ty sice mohou nosit dobré kritiky či televizní ceny, ale ne nutně nové předplatitele, kteří chtějí masivní průřez všemi žánry i seriály. Proto se také Netflix neúčastní balíčkování s dalšími službami, protože v nich podle sebe nevidí potenciál, jak si vylepšit záběr. Část seriálů konkurence si navíc Netflix už znovu licencuje (HBO věci jako Sex ve městě). A za hlavní konkurenci, která mu užírá celkový koláč sledovanosti, už Netflix víceméně považuje jen YouTube. Za obchodní úspěch také Netflix považuje svůj nejlevnější tarif s reklamou, který prý dělá až 45 % všech nových předplatných na trzích, kde je dostupný. Schválně, dočkáme se ho někdy také?

Co chystá Netflix dál? Evidentně ho baví hry, takže s očekávanou premiérou druhé řady Hry na oliheň na podzim čekejme novou multiplayer hru ze stejného světa. Netflix také dále hodlá spustit nové zjednodušené rozhraní, které se testovalo zatím jen na části publika. A celkem podstatná část plánů se točila okolo rozšiřování systému na servírování reklamy, což Netflix evidentně bere coby největší příležitost pro vylepšení záběrů i příjmů - viz zmínka o YouTube výše. Tak jako tak, další konkurenti to budou mít v kvartálních prezentacích mnohem těžší. Jsme zvědaví hlavně na čísla u Disney+ či Paramount+, naopak (HBO) Max by mohlo i díky novému impulsu v našem regionu, druhé řady Rod draka či blížící se Olympiádě být slušně rozběhnuté.


⏰ 19. 7. 2024   🧑‍💼 Tomáš Vyskočil   🩶 70   📰 Streaming novinky


📨 Nevíš, na co koukat?

Nech si každý pátek podvečer zdarma doručit do svého inboxu náš nový newsletter s filmovými tipy, trailery či novinkami. Jdu na to!



📰 Poslední filmové novinky

Další: Novinky ·  České ·  Tipy ·  Data ·  Kvízy  ·  Trailery ·  Rozhovory ·  Vše


TP pixel