FB pixel TP pixel
Tohle je Superman! Žhavý náhradník za Cavilla natočil fantastické kaskadérské video © Warner Bros.

Tohle je Superman! Žhavý náhradník za Cavilla natočil fantastické kaskadérské video

Každý nový casting Supermana je událostí, který přitáhne do Hollywoodu stovky potenciálních kandidátů. Jeden z největších frontrunnerů na nového syna Kryptonu se nyní objevil na kaskadérské nahrávce, ve které vypadá jako mladý Henry Cavill a létání mu jde pěkně od ruky.

25. 6. 2023 18:50 | Filmové novinky

Historie obsazování Supermana je spjatá s hledáním nových tváří. Když se o roli ucházel ikonický Christopher Reeve, musel porazit dalších 200 kandidátů. Nejinak tomu bylo v případě Brandona Routha, který na Reeva navázal ve snímku Superman se vrací. A pěkných pár měsíců se o hlavní roli v chystaném projektu Jamese Gunna Superman Legacy rvou další nováčci. Ti přitom nemají lehký úkol. Nejenže budou muset nahradit Henryho Cavilla, ale hlavně dokázat, že obstojí nejen jako metafora Ježíše Krista, ale i jako vidlák ze Smallville Clark Kent, protože film se chce soustředit na mnohem mladší verzi postavy a jeho lidskost.

Kluk z telenovely

Jedním z největších kandidátů na hlavní roli Kal-Ela je i 31letý Pierson Fodé, který je známý především z telenovely Báječní a bohatí. To by ho mohlo v očích mnoha diváků jistě shazovat, castingoví režiséři však koukají na trochu jiné atributy a podle dosavadních informací si Fodého oblíbili hlavně v civilní poloze smallvillského rodáka, což je přesně to, na co chce James Gunn v nové verzi Supermana sázet. Jenže jako Superman musíte obstát i v akční poloze a Fodé casting rozhodně nepodceňuje, když společně s odborníky na kaskadérskou techniku Action Factory natočil video, v němž se jako Muž z oceli prohání vzduchem a dokonce za pomoci jednoduchý efektů zápolí s padouchem.

A nutno uznat, že přechod mezi lehce poletujícím Kal-Elem a naplno bojujícím Supermanem zvládá Fodé báječně. Navíc vzhledově skutečně odpovídá tomu, co si představujeme pod pojmem „mladší Henry Cavill“. Teď jen, aby obstál i herecky. Budeme mu každopádně držet palce a když už nic jiného, může být pyšný na to, že boj o hrdinu z Kryptonu do poslední chvíle nevypustil. Casting totiž stále probíhá a konkurence není slabá.

Zdroj: Joblo

Beata Mrazíková
Filmový vkus má pokřivený aktivním pohybem ve filmovém průmyslu, radost tak navzdory špatným marketingovým kampaním a hrozně nasazeným postsynchronům přináší především nekonečný přival reality shows a festivalové lahůdky. Kdyby se ztratily peníze ze světa, stále jí můžete platit v arašídových košíčcích a batátových hranolkách.
Nejčernější komedie roku je konečně online. Bude vám ze sebe špatně
Nejčernější komedie roku je konečně online. Bude vám ze sebe špatně
25.06.2023 18:10:00 | Filmové novinky

Máte až po krk přeslazených romantických komedií a vztahovek, kde jsou hrdinové hodnější než Mirek Dušín? Na streaming konečně dorazila brilantní kousavá satira, která všechny tyto filmy hravě strčí do kapsy a ukáže jim velký zdvižený prostředníček.

Nejdrsnější horor roku dorazil na HBO jen 2 měsíce po premiéře v kinech
Nejdrsnější horor roku dorazil na HBO jen 2 měsíce po premiéře v kinech
23.06.2023 16:20:00 | Filmové novinky

Neskutečně milé překvapení si přichystala tuzemská podoba streamovací služby HBO Max. Ta totiž uvedla už po dvou měsících od premiéry v kinech jeden z vůbec nejchválenějších a nejdrsnějších hororů letošního roku.

Nejnovější sci-fi seriál Marvelu naštval fanoušky. Vadí jim pohrdání tvůrci
Nejnovější sci-fi seriál Marvelu naštval fanoušky. Vadí jim pohrdání tvůrci
23.06.2023 15:20:00 | Filmové novinky

Paranoidní seriálový thriller Tajná invaze od Marvelu ve středu debutoval na Disney+. Namísto debat o kvalitě seriálu se na sociálních sítích strhla bouře kritizující studio za využití umělé inteligence při tvorbě úvodní titulkové sekvence.

Nejlepší seriály všech dob míří na Netflix. HBO prodává i Bratrstvo neohrožených
Nejlepší seriály všech dob míří na Netflix. HBO prodává i Bratrstvo neohrožených
23.06.2023 14:25:00 | Filmové novinky

Slyšeli jste to? Právě se otřásl svět streamovacích služeb, protože podle nejnovějších informací chystá HBO skutečně zásadní prodej licencí na své největší a nejúspěšnější tituly historie, mezi nimiž bude i válečný fenomén Bratrstvo neohrožených.