FB pixel TP pixel
Nolanův spektákl o nejničivější zbrani všech dob bere dech. Trailer je skvostný © Universal Pictures

Nolanův spektákl o nejničivější zbrani všech dob bere dech. Trailer je skvostný

Nejnovější upoutávka na válečné drama Oppenheimer režiséra Christophera Nolana si na impozantní záběry atomového řádění vyměřila dlouhé 3 minuty. Výsledkem je strhující lákadlo na příběh muže, který dal lidstvu možnost dokonale se zničit.

8. 5. 2023 13:20 | Filmové novinky

8. květen je dnem oslav konce druhé světové války, a tak dává dokonalý smysl, že právě toto datum zvolilo studio Universal ve spojení s Christopherem Nolanem pro vypuštění nové upoutávky na snímek Oppenheimer, který vypráví příběh vzniku a děsivých důsledků atomové bomby. Byly to totiž právě nálože svržené na Hirošimu a Nagasaki, které s definitivní platností ukončily boje v Pacifiku a donutily Japonsko ke kapitulaci. Bohužel však tímto vynálezem vznikl také nástroj nekonečného vydírání a strachu. A to nejen v éře studené války, ale i dnes. Jak ostatně zdůrazňuje i samotná strhující upoutávka, Oppenheimer dal lidstvu dokonalý nástroj k tomu, aby se mohlo samo zničit.

Snímek, který zamíří do kin již 20. července, opět nezapře Nolanovu fascinaci časem. Tentokrát jde o to dokončit ultimátní nástroj zkázy včas. V hlavní roli očividně bude excelovat Cillian Murphy, kterého doplní mimo jiné Emily Blunt, Matt Damon nebo Kenneth Branagh. Ačkoli Nolanův předchozí projekt Tenet patří k nejrozporuplněji přijatým filmům režisérovy kariéry, Oppenheimer vytváří znovu dojem velké letní události, která by měla primárně v USA silně rezonovat. Ze hry přitom rozhodně nejsou ani oscarové ambice. Otázkou zůstává, jaké budou výsledné tržby, neboť ačkoli se upoutávka snaží vytvářet dojem akčnějšího životopisu skrze záběry na vířící atomy, ve výsledku jde stále o drásavé životopisné drama o moderním Prometheovi.

Zdroj: Universal Pictures

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Kanibalistická pecka s hvězdou Duny bude i v Česku! Dostane limitované uvedení
Kanibalistická pecka s hvězdou Duny bude i v Česku! Dostane limitované uvedení
07.05.2023 13:50:00 | Filmové novinky

Cesty filmů do českých kin bývají leckdy složité, lemované řadou překážek. Máme ale velké štěstí, že mimo distributorů jsou aktivní i sami kinaři, kteří často vytáhnou na světlo film, který by jinak čeští diváci nemohli spatřit. A to je i případ oceňované novinky Lucy Guadagnina s Timothée Chalametem.

Seriálový Vetřelec našel svou novou Ripleyovou
Seriálový Vetřelec našel svou novou Ripleyovou
07.05.2023 13:15:00 | Filmové novinky

Již v roce 2020 bylo oznámeno, že vesmír Vetřelců se rozroste o další kousek. Nového seriálu se ujme Noah Hawley, který aktuálně dokončuje pátou řadu úspěšného seriálu Fargo. Novou hvězdu už ale vetřelčí seriál má.

Rozpad Strážců galaxie: Vysvětlujeme potitulkové scény. Co bude se Star-Lordem?
Rozpad Strážců galaxie: Vysvětlujeme potitulkové scény. Co bude se Star-Lordem?
07.05.2023 12:50:00 | Filmové novinky

Třetí díl Strážců galaxie zakončuje epickou sérii Jamese Gunna nejlepším možným způsobem a přináší jednu z nejlepších marvelovek vůbec. A i když Gunn odchází pozvednout konkurenci, Strážci nechali zadní vrátka, jak napovídají potitulkové scény. Pojďme se na ně podívat a rozebrat si je.

Nové sci-fi o vymírajícím lidstvu zcela ohromuje. Recenze ho srovnávají s Dunou
Nové sci-fi o vymírajícím lidstvu zcela ohromuje. Recenze ho srovnávají s Dunou
05.05.2023 16:48:00 | Filmové novinky

Ode dneška jsou na Apple TV+ k vidění první dvě epizody vysoce očekávané postapokalyptické sci-fi Silo s hvězdnou Rebeccou Ferguson v hlavní roli. Vybraní kritici již měli možnost seriál zhlédnout celý a z prvních reakcí to vypadá, že zde máme jeden z nejlepších letošních sci-fi seriálů.