FB pixel
Zdroj:

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Roma
Zdroj: TMDB

Roma

Napůl životopisné drama podle vzpomínek režiséra Alfonso Cuaróna bylo s 10 nominacemi favoritem Oscarů. Netflix chtěl moc a moc s filmem uspět a do propagace před Oscary prý nacpal až 30 milionů dolarů. Není se čemu divit - dříve byl Netflix se svými filmy spíše pro smích (neplést se seriály), loni se mu poprvé začalo i díky Romě dařit i kriticky. Romu můžete od prosincové premiéry samozřejmě vidět na Netflixu, výjimečně se promítal také v českých kinech, odkud dorazily online v lednu i české titulky. Z 10 nominací proměnila Roma jen 4 - za režii, neanglicky mluvený film, původní scénář a kameru, jinde (film, herečka, herečka ve vedlejší roli, výprava, zvuk, střih zvuku) bodovali další.

Online na Netflix (titulky) od 14. 12. 2018

Favoritka
Zdroj: TMDB

Favoritka

Fiktivní drama o mocenském souboji tří žen během vlády anglické královny Anny bylo nenápadným favoritem Oscarů. 10 nominací, tedy stejně jako Roma, se soustředilo hlavně do tvůrčích kategorií, všechny tři herečky získaly nominaci, Rachel Weisz a Emma Stone dokonce proti sobě. Favoritka se aktuálně promítá i v našich kinech, online ji čekejte na iTunes či Google Play někdy na začátku letních prázdnin. Z 10 nominací vyhrála nakonec jen Olivia Colman za nejlepší herečku, v dalších kategoriích (film, režie, herečka vedlejší 2x, původní scénář, kamera, výprava, kostýmy, střih) vítězili jiní.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Rakuten od 16. 5. 2019

Vice
Zdroj: TMDB

Vice

Další drama založené na skutečném příběhu, tentokrát o životě kontroverzního amerického politika Dicka Cheneyho, který se stal během vlády George Bushe mladšího až příliš mocným viceprezidentem. Vice měl sice slabší kritiky než předchozí film Adama McKaye s názvem Sázka na nejistotu, ale herecké výkony nikdo nezpochybnil. Úžasná byla hlavně další šílená transformace Christiana Balea, která mu vynesla nominaci, své si odehrála i Amy Adams jako jeho manželka nebo Sam Rockwell jako Bush mladší. Vice zatím nemá českou premiéru a bez výrazného oscarového úspěchu se to asi nezmění. Z 8 nominací (film, režie, herec, herečka, herec vedlejší, původní scénář, masky, střih) proměnil jen jednu - za masky.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 15. 11. 2020

Zrodila se hvězda
Zdroj: TMDB

Zrodila se hvězda

Ještě na podzim byla nová verze hudebního drama horkým favoritem Oscarů, ale ve finiši ji předjela silnější konkurence. Slzopudný příběh nenápadné zpěvačky, kterou vytáhne ke kariéře stárnoucí zpěvák, zaujal hlavně hereckými výkony a skvělou hudbou. Online je film čerstvě na iTunes, Google Play a O2TV. Oscar za nejlepší píseň “Shallow” se stal nakonec z 8 celkových nominací (film, herec, herečka, herec vedlejší, adaptovaný scénář, kamera, zvuk, píseň) jedinou kořistí.

Online na Google Play (titulky), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 9. 2. 2019

Black Panther
Zdroj: TMDB

Black Panther

Komiksový velkofilm a v USA nejúspěšnější hit roku, zaujal hlavně až příliš násilně prosazenou nominací mezi nejlepší filmy, akční příběh z africké Wakandy se však nesl na vlně pozitivního rasismu typického pro oscarová udílení. Online můžete film vidět na iTunes a ještě nějaký ten pátek na HBO, než se přesune jako jeden z poslední marveláckých filmů ještě na pár měsíců na Netflix. Ze 7 nominací získal nakonec 3 sošky (kostýmy, výprava, hudba), další film, zvuk, střih zvuku, píseň) neproměnil.

Online na iTunes (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (dabing) od 12. 12. 2018

BlackkKlansman
Zdroj: TMDB

BlackkKlansman

Těžko uvěřit, že příběh černocha, který pronikl do jedné z buněk Ku Klux Klanu, se skutečně stal. Ale málokdo by mu dal takto elegantní a černohumorný styl jako Spike Lee. Zatímco u Black Panthera je nominace mezi nejlepší filmy s otazníkem, zde to byl zasloužený výkon, i když vzhledem ke konkurenci, spíše do počtu. Online najdete film čerstvě na iTunes, Google Play a také O2TV. Ze 6 nominací (film, režie, herec vedlejší, adaptovaný scénář, střih, hudba) proměnil film 1 - za scénář.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky), Rakuten (titulky) od 16. 1. 2019

Zelená kniha
Zdroj: TMDB

Zelená kniha

A do třetice rasismus. Tentokrát jako spíše pohádkový příběh o přátelství italského řidiče a černošského pianisty během jejich společné cesty americkým jihem v 60. letech minulého století. A opět se sluší podotknout, že podle skutečných událostí, i když tentokrát hodně přikrášlených, což v nominacích moc nepomohlo a šance se ještě snížili po několika nemilých vyjádřeních hlavní herců a tvůrců. Ale Akademie nakonec rozhodla překvapit - Zelená kniha vyhrála hned 3 z 5 nominací, za nejlepší film, herce ve vedlejší roli (Mahershala Ali) a původní scénář. Unikly jen sošky za herce (Viggo Mortensen) a střih. Zelená kniha se oficiálně hraje v českých kinech až od 7. března, ale vybraná kina jí hráli už minulý týden. Online ji čekejte na Aerovodu nejspíše na podzim.

Online na Aerovod (titulky), DaFilms (titulky), Google Play (dabing), iTunes (titulky) (dabing), O2TV (titulky) (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing) od 1. 11. 2019

Bohemian Rhapsody
Zdroj: TMDB

Bohemian Rhapsody

Životopis kapely Queen, především jejího frontmana Freddie Mercuryho, nebyl dlouho vzhledem ke kritickým recenzím považován za oscarový materiál, ale nevídaná přízeň diváků (skoro 900 milionů tržby celosvětově, u nás se stal nejúspěšnějším filmem novodobé historie) ho dotlačila až k cenám Akademie. V našlapaných kinech se stále úspěšně hraje od začátku října, online ho uvidíte už tento pátek na iTunes. Z 5 nominací proměnil film čtyři - pro herce (Rami Malek), střih, zvuk a střih zvuku, unikl mu jen nejlepší film.

Online na Filmbox+ (titulky) (dabing), Google Play, iTunes (titulky) (dabing), Netflix, O2TV (titulky) (dabing), Rakuten od 17. 3. 2021

První člověk
Zdroj: TMDB

První člověk

A další životopis, tentokrát Neila Armstronga, prvního člověka, který stanul na Měsíci. Od dalšího filmu oscarového miláčka Damiena Chazelle se čekalo víc než jen 4 nominace, navíc jen v technických kategoriích určených především pro hlučné blockbustery, nikoli náročné a umělecké filmy. Ze 4 nominací (výprava, zvuk, střih zvuku, efekty) získal První člověk 1 sošku za efekty. Online najdete film na iTunes, Google Play a O2TV.

Online na Google Play (titulky), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 24. 2. 2019

Mary Poppins se vrací
Zdroj: TMDB

Mary Poppins se vrací

Pokračování disneyovského muzikálu se od prosincové premiéry stále hraje v kinech, online ho čekejte zhruba v dubnu. Na Oscarech byl film spíše do počtu, ale uhrál 4 nominace: výprava, kostýmy, píseň a hudba.

Online na iTunes (dabing), Rakuten (dabing) od 10. 5. 2019

The Ballad of Buster Scruggs
Zdroj: TMDB

The Ballad of Buster Scruggs

Druhé netflixovské želízko v ohni nepálilo nakonec tak oslnivě, jak bychom od bratrů Coenů byli zvyklí, 3 nominace (adaptovaný scénář, kostýmy, píseň) jsou důkazem, že další Fargo nebo Tahle země není pro starý se tentokrát nekoná. Nesouhlasíte? Mrkněte sami, na Netflixu visí film online od listopadu.

Online na Netflix (titulky) od 16. 11. 2018

Studená válka
Zdroj: TMDB

Studená válka

Polské drama zaujalo především 2 nominacemi mimo hlavní kategorii neanglicky mluvený film, za režii a za kameru. Film jste mohli vidět v létě v českých kinech, teoreticky online by mohlo být ještě do léta na Aerovodu.

Online na Aerovod (titulky), My Prime (dabing), Vodafone TV (titulky) (dabing) od 1. 11. 2019

If Beale Street Could Talk
Zdroj: TMDB

If Beale Street Could Talk

Boj černošské ženy proti falešnému obvinění jejího manžela mělo na Oscarech 3 nominace (herečka ve vedlejší roli, adaptovaný scénář, hudba), nakonec Oscara získala herečka Regina King. Bude to stačit na to, aby film získal českého distributora? Do kin se zatím nechystá a online zatím také není k dispozici.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky), Kuki (dabing) od 28. 6. 2019

Can You Ever Forgive Me?
Zdroj: TMDB

Can You Ever Forgive Me?

Rafinovaný příběh o autorce životopisů, která se rozhodně razantně změnit svůj uvadající život, nadchl hlavně hereckým výkonem Melissy McCarthy, další 2 nominace jsou za herce ve vedlejší roli a adaptovaný scénář. Online se film právě vyloupl na iTunes a Google Play.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Rakuten od 13. 2. 2019

Spider-Man: Paralelní světy
Zdroj: TMDB

Spider-Man: Paralelní světy

Kategorie animáků byla letos mimořádně silná, ale dle očekávání zvítězil animovaný Spider-Man, který nás dostal během své prosincové kinopremiéry. Online ho čekejte zhruba na začátku dubna. Zkrátka přišli kousky jako Psí ostrov nebo Úžasňákovi 2, ale Pixar nemusí až tak litovat, jejich kraťas Bao (předfilm Úžasňáků nakonec získal Oscara za nejlepší animovaný kraťas). Zdarma ho vidět můžete zde.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Kuki (dabing), O2TV (titulky) (dabing), Rakuten od 3. 6. 2019

Period. End of Sentence
Zdroj: TMDB

Period. End of Sentence

Podle Oscarů nejlepší krátký dokument roku, tématem o menstruaci žen v Indii, se nedávno objevil na Netflixu včetně českých titulků. Nejlepším dokumentem je Free Solo, ale ten na svojí online premiéru teprve čeká, stejně jako nejlepší hraný kraťas Skin.

Online na Netflix (titulky) od 12. 2. 2019

Přehled výsledků

Oscaři jsou rozdáni! Kde můžete online vidět všechny vítěze?  |  Tipy na film  |   |  15 líbí se  |  1 komentář

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.


Další články jako Oscaři jsou rozdáni! Kde můžete online vidět všechny vítěze?

Tipy na film  |  včera 8:30

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Podzimní hitparáda novinek pokračuje a následující víkend je opět plný titulů, které by divák neměl vynechat. Čeká nás nový Mortal Kombat, jablečná Nadace, anebo Doom Patrol. A to je jen začátek. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

11 filmů od Netflixu, které musíte vidět do konce roku

S nastupujícím podzimem se blíží období, kdy Netflix hodlá uvádět ty nejlepší pecky ze svého letošního katalogu. Pojďme se na ně pořádně podívat, je totiž rozhodně o co stát a na co se těšit. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

11 kyberpunk filmů, které byste měli vidět před Matrixem 4

Těšíte se na nový Matrix a chcete kyberpunku víc? V tomto článku najdete 11 příkladů filmů, které kyberpunk představují, nebo z něj jen vychází, případně filmů, ze kterých právě kyberpunk vycházel. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

Netflix právě přidal 5 parádních filmů, které byste neměli přehlédnout

Streamovací gigant zařadil do své nabídky filmy, které by byla škoda minout. Najdete v nich vše od akce přes drama až výživný psycho-horor. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Polovina září je tady a s pořádným zápřahem školního roku se vrací i Sexuální výchova. Netflix ale chystá i sci-fi novinku, parádní dokument pro fandy sportu a poslední slovo neříká ani konkurence! číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist