FB pixel TP pixel
Pán prstenů je snad prokletý. Po tragické smrti zvířete došlo na další neštěstí © Amazon Studios

Pán prstenů je snad prokletý. Po tragické smrti zvířete došlo na další neštěstí

Seriálový Pán prstenů od Amazonu čelí jedné ráně za druhou. Nejenže se tento extrémně nákladný projekt setkal s velkou nepřízní části fanoušků, natáčení druhé řady v krátké době postihly již dvě neštěstí.

4. 4. 2023 15:00 | Filmové novinky

Před nedávnem byla ve Velké Británii zahájena natáčecí fáze druhé řady nejdražšího seriálu Amazonu Pán prstenů: Prsteny moci. Konkrétně filmařský štáb zvolil filmové a televizní sídlo Bray Studios v hrabství Berkshire, kam dorazily i nové herecké posily, o nichž jsme minulý týden informovali. Posílený filmový štáb ovšem musel v pondělí čelit velké nepříjemnosti, když v natáčecích prostorách vypukl požár. Ten musela přijet uhasit berkshirská hasičská a záchranná služba a natáčení muselo být asi na hodinu přerušeno. Během požáru, při kterém vzplanuly prostory jednopodlažní skladovací dílny, se naštěstí nikomu nic nestalo.

To ale nebyla jediná nepříjemnost, kterou musel filmový štáb seriálového Pána prstenů v poslední době řešit. Před dvěma týdny totiž na place umřel kůň na selhání srdce, což samozřejmě vyvolalo odpor aktivistů, kteří bedlivě sledují chování filmových štábů ke zvířatům. K incidentu se vyjádřil mluvčí Amazonu: „S hlubokým zármutkem potvrzujeme, že 21. března uhynul kůň z naší produkce. K incidentu došlo ráno, když byl kůň cvičen před kamerovými zkouškami. Trenér nebyl v kostýmu a natáčení ještě nezačalo. Nezávislá pitva potvrdila, že kůň zemřel na selhání srdce.“ Organizace PETA bojující za práva zvířat již stihla vydat k incidentu své stanovisko, v němž vyzývá tvůrce seriálu, aby při natáčení přestali používat skutečné koně, pokud se nedokážou vyhnout jejich zneužívání, a místo nich využívali CGI. Další natáčení snad proběhne hladce a my se v příštím roce dočkáme plánované nové řady.

Zdroj: Variety, Global News

Reklama
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Nový hrdina v traileru krájí autobusy a připomíná Iron Mana. Filmu hrozilo zrušení
Nový hrdina v traileru krájí autobusy a připomíná Iron Mana. Filmu hrozilo zrušení
03.04.2023 18:00:00 | Filmové novinky

Studio Warner Bros. ve spolupráci s DC Comics představilo první akční upoutávku na superhrdinské řádění Blue Beetla. V hlavní roli se objevuje hvězda Netflixu a film mohl skončit ve studiovém trezoru.

Vyproštění 2 v novém traileru bere dech. Chris Hemsworth s rotačákem nemá chybu
Vyproštění 2 v novém traileru bere dech. Chris Hemsworth s rotačákem nemá chybu
03.04.2023 16:30:00 | Filmové novinky

Léto se nezadržitelně blíží, což znamená, že streamovací služby začínají tasit největší blockbustery sezóny. O slovo se hlásí i Chris Hemsworth, který vymění Thorovo kladivo za rotační kulomet a pustí se do sestřelování helikoptér. Nová upoutávka strhne i jednozáběrovou řezanicí ve vězení.

Nejvážnější seriál od Marvelu? Nový trailer slibuje temný thriller a konec hrdiny
Nejvážnější seriál od Marvelu? Nový trailer slibuje temný thriller a konec hrdiny
03.04.2023 14:40:00 | Filmové novinky

Filmy od Marvelu prosluly mimo jiné kvůli svému mnohdy dětinskému humoru. Na poli seriálů ale komiksové studio doposud solidně experimentovalo a nebálo se ani povážlivě zvážnět. Vrcholem má být konspirační novinka, která uvrhne Samuela L. Jacksona mezi mimozemšťany toužící po nadvládě nad matičkou Zemí.

Nejnápaditější animák za posledních 9 let je tady! První diváci mluví o splněném snu
Nejnápaditější animák za posledních 9 let je tady! První diváci mluví o splněném snu
03.04.2023 14:25:00 | Filmové novinky

Již tento týden vstoupí do kin animovaná videoherní adaptace Super Mario Bros ve filmu s dvojicí hrdinných instalatérů Mariem a Luigim v hlavní roli. Embargo na hodnocení filmu již vypršelo a kritici tak mohli zaplnit sociální sítě prvními dojmy. Budou fanoušci hry nakonec spokojeni?