FB pixel TP pixel
Jak se povedl nový Resident Evil? Restart série sklízí hlavně posměch © Sony Pictures Releasing

Jak se povedl nový Resident Evil? Restart série sklízí hlavně posměch

Od Poslední kapitoly filmové série Resident Evil s Millou Jovovich uběhlo pět let a fanoušci se konečně dočkali svého vysněného rebootu. Ten se ale podle prvních reakcí příliš nezdařil a jde spíš o chaotickou akční slátaninu než o důstojný restart série.

Filmové novinky

Většina reakcí na Resident Evil: Raccoon City si stěžuje především na to, že film nepřichází s ničím novým a jedná se pouze o další klasický akční krvák. Film podle všeho obsahuje několik příjemných pomrknutí na fanoušky videoherní série, ale postrádá hlubší a souvislejší příběh. Některé reakce poukazují i na mdlou vizuální stránku, která na rozdíl od předešlých filmů není ničím zajímavá a neodlišuje se od jiných žánrových děl. Předmětem kritiky se stala i stopáž filmu, která činí pouhých 106 minut, tedy ani necelé dvě hodiny. Místy tak Raccoon City působí hrozně uspěchaně vzhledem k tomu, že chce pokrýt události dvou videoherních příběhů.

Mezi hromadou kritických reakcí, které často nešetří označením typu "Zetkový film", se však najdou i takové, které film chválí především kvůli věrnosti k videoherní předloze. Film se rovněž může pochlubit opravdu velkým množstvím krve, která má v divákovi především vzbudit strach, což podle některých ale vůbec nefunguje. Ve výsledku tak jde o béčkový hororový akčňák plný krve, který postrádá jakoukoli hloubku příběhu. Snaha o restart této populární značky se tedy zdá být podle prvních reakcí nezdařilá. Je tedy otázkou, zdali budou videoherní fanoušci stačit na to, aby snímek dostal pokračování a v kinech úplně nepropadl. Připomeňme, že Netflix chystá svůj vlastní Resident Evil seriál, který bude sledovat osudy Weskerových dětí. Série Netflixu si tudíž půjde svou vlastní cestou a s aktuálními filmy nemá mít nic společného.

 12 910 zobrazení   106 se líbí
Podívejte se na 5 minut z Jurského světa 3. Lidé v nich loví T-Rexe
Podívejte se na 5 minut z Jurského světa 3. Lidé v nich loví T-Rexe
23.11.2021 18:30:00 | Filmové novinky

Režisér Colin Trevorrow se už asi vzpamatoval ze skandálního vyhazovu od devátých Star Wars a brzy nás vezme zpět do Jurského světa. A pět minut přímo z filmu vypadá fantasticky!

Netflixovský Sex ve městě se vrací s druhou řadou. Láká na stylový trailer
Netflixovský Sex ve městě se vrací s druhou řadou. Láká na stylový trailer
23.11.2021 15:50:00 | Filmové novinky

Loni v říjnu se na obrazovky Netflixu přiřítilo seriálové komediální melodrama Emily in Paris, které se stalo okamžitým hitem a svým půvabem a naivitou si podmanilo řadu diváků. Streamovací gigant neváhal a okamžitě si objednal druhou řadu, která dorazí již brzy.

Bayovi Transformeři drtí plechy na Netflixu. Jeden film série ale chybí
Bayovi Transformeři drtí plechy na Netflixu. Jeden film série ale chybí
22.11.2021 15:00:00 | Filmové novinky

Netflix po týdnech usilovných bojů konečně doplnil ságu Transformers o všechny díly z dílnu Michaela Baye. Jeden z nejlepších filmů série se ale zatím nedostavil.

Netflix v traileru ukázal komediální hit Vánoc, za který bude chtít Oscary
Netflix v traileru ukázal komediální hit Vánoc, za který bude chtít Oscary
22.11.2021 7:00:00 | Filmové novinky

Přesně 24. prosince se můžeme na Netflixu těšit na novou komedii, ve které si hlavní role střihnou Jennifer Lawrence a Leonardo DiCaprio.