FB pixel TP pixel
Nejkrvavější film Vánoc přichází! Recenze slibují velkou zábavu s hvězdou Stranger Things © Universal Pictures

Nejkrvavější film Vánoc přichází! Recenze slibují velkou zábavu s hvězdou Stranger Things

Za necelý týden bude v českých kinech k vidění krvavá vánoční podívaná Šílená noc v hlavní roli s Davidem Harbourem v roli nerudného Santy Clause, kterého není radno naštvat. A kritici překvapivě snímek chválí.

1. 12. 2022 18:00 | Filmové novinky

Již od příštího čtvrtku budeme moci zajít do kina na netradiční vánoční biják Šílená noc. Snímek, za kterým stojí norský režisér Tommy Wirkola už v trailerech naznačoval, že se podobně jako v předešlých Wirkolových podvratných projektech, k nimž mimo jiné patří Mrtvý sníh, Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic či černá komedie Cesta za smířením, bude jednat o krvavě zábavnou podívanou. Navíc podívanou, která se z většiny líbí i kritikům, což potvrzuje server Rotten Tomatoes, kde Šílená noc zatím nasbírala 71 % pozitivních recenzí.

Moderní variace na Smrtonosnou past rozvíjí bizarní příběh, v němž na Štědrý den vnikne do sídla bohaté rodiny tým žoldáků a vezme všechny uvnitř jako rukojmí. K jejich smůle se ovšem v domě zrovna nachází Santa Claus v podání Davida Harboura. A právě díky Harbourově šarmu, vtipu a charismatu je prý Šílená noc skvělou a zábavnou jednohubkou, která stojí za návštěvu kina.

Příběh je sice generický a nijak zvlášť zajímavý, ale naštěstí akce střídá akci a ve výsledku jde o napínavou podívanou, která baví až do konce. Každá bitka je s přibývajícími minutami čím dál přehnanější a brutálnější až nakonec dojde k několika opravdu nezapomenutelným zabitím, kvůli kterým si budeme Šílenou noc pamatovat. Na druhou stranu, ne všem tato odpoutaná zábava sedla. Někteří kritici naopak film odmítli jako nevtipnou a zdlouhavě útrpnou podívanou, která stojí jen na jednom dobrém nápadu.

Zdroj: Rotten Tomatoes

 3 zobrazení  
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Nejočekávanější sci-fi současnosti odhalilo dokonalé obsazení
Nejočekávanější sci-fi současnosti odhalilo dokonalé obsazení
01.12.2022 10:25:00 | Filmové novinky

Premiéra nejočekávanějšího sci-fi příštího roku se nezadržitelně blíží a už 16. ledna zjistíme, jak se adaptace videoherní série The Last of Us povedla. Nadšení fanoušků je prozatím nemalé a nové odhalení kompletního obsazení vzbuzuje velkou radost. Samozřejmě se ale najdou i škarohlídové, kterým vadí nesmysly.

Největší český hit roku je konečně výhodně online! Nabídka se nedá odmítnout
Největší český hit roku je konečně výhodně online! Nabídka se nedá odmítnout
01.12.2022 10:00:00 | Filmové novinky

Je to tam! Po několika měsících od oznámení jsme se konečně dočkali a Julius Lavický z Vyšehradu doopravdy zamířil do světa online filmů za předplatné. Což je před Vánoci rozhodně fajn, protože vás čeká i hromada další zábavy.

Poslední epické fantasy roku je konečně online! Nadšení diváků kazí jediná věc
Poslední epické fantasy roku je konečně online! Nadšení diváků kazí jediná věc
30.11.2022 13:30:00 | Filmové novinky

Tak jsme se konečně dočkali a po Pánovi prstenů, Rodu draka a Sandmanovi dorazila i poslední velká fantasy letošního roku do světa streamingu. A zatím se zdá, že diváci jsou velmi spokojení. Stížnost panuje jen ohledně jediné skutečnosti.

Nejlepší videoherní adaptace? Z traileru Super Maria budou fanoušci blahem bez sebe
Nejlepší videoherní adaptace? Z traileru Super Maria budou fanoušci blahem bez sebe
30.11.2022 12:25:00 | Filmové novinky

Studio Universal společně s Nintendem představilo plnohodnotný trailer na nové dobrodružství chrabrého italského instalatéra Maria, který se s bráchou Luigim pokusí zachránit Mushroom Kingdom a další království. Milovníci kultovních videoher budou blahem bez sebe.