FB pixel TP pixel
Nejočekávanější sci-fi současnosti odhalilo dokonalé obsazení © HBO Max

Nejočekávanější sci-fi současnosti odhalilo dokonalé obsazení

Premiéra nejočekávanějšího sci-fi příštího roku se nezadržitelně blíží a už 16. ledna zjistíme, jak se adaptace videoherní série The Last of Us povedla. Nadšení fanoušků je prozatím nemalé a nové odhalení kompletního obsazení vzbuzuje velkou radost. Samozřejmě se ale najdou i škarohlídové, kterým vadí nesmysly.

1. 12. 2022 10:25 | Filmové novinky

Seriálový line-up HBO je v posledních měsících parádní. Rod draka vrátil poněkud tápající streamovací službě zašlý lesk a už 16. ledna by měl návrat do formy potvrdit seriál The Last of Us, který nás zavede do post-apokalyptické Ameriky, ve které houbová infekce zdecimovala lidstvo. Převaděč Joel následně dostane nabídku, kterou se mu příliš nechce přijmout. Dovést imunní dívku Ellie za skupinou doktorů, kteří by díky ní mohli zachránit svět pomocí dlouho vysněné vakcíny. Jenže cesta to nebude krátká a rozhodně ne snadná.

The Last of Us je jednou z nejlepších videoher všech dob a především její druhý díl posouvá hratelnost a možnosti interaktivního vyprávění na zcela novou a extrémně emocionální úroveň. Tvůrci v čele s autorem Černobylu Craigem Mazinem a režisérem hry Neilem Druckmannem tak mají před sebou nemalý úkol – dostat k obrazovkám tu část publika, která o hrách nemá tušení, a zároveň uspokojit fanoušky předlohy, kteří se už u vydání druhé hry ukázali jako značně toxičtí, když měli problém s některými kreativními rozhodnutími, které se jim zdály příliš inkluzivní. Vše bylo tehdy způsobeno únikem nekompletních dat, která příběh nereprezentovala v ucelené podobě a řadu stěžejních momentů vytrhávala z kontextu. Přesto se druhý díl hry dočkal nesmyslného review-bombingu některých hráčů a tvůrci se spolu s herci stali terčem internetových útoků.

IGN

Nyní tvůrci odhalili kompletní obsazení první řady seriálu, přičemž se bohužel opět vyrojily hlasy, které na autory nesmyslně útočí kvůli některým změnám kvůli předloze. V minulosti byla část fanoušků nespokojená s obsazením protagonisty Joela, neboť rodák z Chile a hvězda Mandaloriana Pedro Pascal neodpovídal představám amerického bělocha. Nedávno se útoků na sociálních sítích dočkala i herečka Bella Ramsey, která navzdory svým fenomenálním výkonům ve Hře o trůny prý není jako Ellie tak hezká, jako její videoherní předloha. A poslední olej do ohně nyní přililo zjištění z plakátu, že Joelovu dceru v seriálu ztvární herečka Nico Parker, která je na rozdíl od herní předlohy Afroameričankou, což obratem rozjelo hojnou a značně odpudivou vlnu reakcí na Twitteru ve stylu „nejsem rasista, ale...“

Další role už kontroverze nevzbuzují, jsou totiž vesměs věrné předloze. Nick Offerman se objeví jako drsňák Bill, Anna Torv ztvární Joelovu parťačku Tess, Merle Dandridge bude členkou odbojové skupiny Fireflies Marlene, Storm Reid ztvární Ellieinu kamarádku Riley, Keiwonn Woodard se objeví jako přeživší Sam a Lamar Johnson bude jeho bratr Henry. Jako Joelův bratr Tommy se představí Gabriel Luna a Billova parťáka Franka ztvární Murray Bartlett.

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Největší český hit roku je konečně výhodně online! Nabídka se nedá odmítnout
Největší český hit roku je konečně výhodně online! Nabídka se nedá odmítnout
01.12.2022 10:00:00 | Filmové novinky

Je to tam! Po několika měsících od oznámení jsme se konečně dočkali a Julius Lavický z Vyšehradu doopravdy zamířil do světa online filmů za předplatné. Což je před Vánoci rozhodně fajn, protože vás čeká i hromada další zábavy.

Poslední epické fantasy roku je konečně online! Nadšení diváků kazí jediná věc
Poslední epické fantasy roku je konečně online! Nadšení diváků kazí jediná věc
30.11.2022 13:30:00 | Filmové novinky

Tak jsme se konečně dočkali a po Pánovi prstenů, Rodu draka a Sandmanovi dorazila i poslední velká fantasy letošního roku do světa streamingu. A zatím se zdá, že diváci jsou velmi spokojení. Stížnost panuje jen ohledně jediné skutečnosti.

Nejlepší videoherní adaptace? Z traileru Super Maria budou fanoušci blahem bez sebe
Nejlepší videoherní adaptace? Z traileru Super Maria budou fanoušci blahem bez sebe
30.11.2022 12:25:00 | Filmové novinky

Studio Universal společně s Nintendem představilo plnohodnotný trailer na nové dobrodružství chrabrého italského instalatéra Maria, který se s bráchou Luigim pokusí zachránit Mushroom Kingdom a další království. Milovníci kultovních videoher budou blahem bez sebe.

Noví Strážci galaxie rozzuřili fanoušky. Režisér si sám vtipně naběhl
Noví Strážci galaxie rozzuřili fanoušky. Režisér si sám vtipně naběhl
30.11.2022 11:00:00 | Filmové novinky

Marvel má za sebou další veleúspěšnou premiéru nového speciálu, v němž Strážci galaxie prožívají své vánoční dobrodružství s Kevinem Baconem. Ne každému se ale nevinná oslava Vánoc líbí. Řada fanoušků vyčítá režisérovi nesmyslnost některých scén. Jeho reakce pak ničemu nepomohla.