FB pixel

Zde poběží od 18:00 do cca 20:00 livestream

Shrnutí pro filmové a televizní fanoušky: Apple dnes představil dvě služby. První je Apple TV Channels, která umožní rychlý přístup k televizním stanicím z celého světa a za jedno předplatné sledovat různé kanály jako HBO, Starz či Showtime, podle všeho dostupná celosvětově. Druhá je Apple TV+, která bude obsahovat původní seriály Apple, opět za předplatné a spouštět se bude na podzim pro více než 100 zemí světa. Termíny a ceny se ještě budou upřesňovat. Vylepšení se také dočká samotná aplikace Apple TV, která bude integrovat kanály dohromady a bude také dostupná pro chytré televize a další platformy.

A já díky Karlovi za dnešní spolumoderování. Upekli jsme to dneska ráno a doufám, že se vám líbilo!

Tim Cook se loučí, toto je závěr Keynote.

Zdá se, že to je z dnešní Apple keynote vše. Díky Tomášovi za možnost komentovat tuhle událost pro Filmtoro.cz


A také nesmíme zapomenout na oficiální video s Oprah.

A ještě jedna hvězda na konec. Oprah Winfrey. Bude mít hned dva pořady, dokumenty zmixovaného s talk-show, zaměřené na příběhy lidí z několika oborů. První se bude jmenovat Toxic Labor a bude se zaměřovat na oběti sexuální obtěžování. Druhý, zatím nepojmenovaný, se bude točit okolo psychických problémů jako deprese.

Apple TV+ bude dostupná na podzim a to ve 100 zemích světa! Zatím nebyla oznámena cena.Probíhá hudební okénko v podobě zpěvu a hry na klavír v podání Sary Bareilles.Tihle všichni budou točit pro Apple TV+.

Novinku přišel také představit režisér J.J. Abrams a zpěvačka Sara Bareilles. Little Voice bude nový seriál o mladé hudebnici, která se snaží uspět jednak kariérně a pak samozřejmě také najít tu pravou lásku.

Věci se trochu zvrhávají...

A nový seriál bude mít také postavička Big Bird z populárního seriálu Sesame Street nazvaný Helpsters.

V současné době se vůbec nedivím, že jedním z témat, kterým se chce Apple věnovat, jsou zajímavé a skutečné příběhy imigrantů.Dalším hercem je Kumail Nanjiani, známý třeba z Pěkně blbě. Představuje nový seriál Little America a bude to seriál o přistěhovalcích z celého světa natočený podle skutečných událostí.


Upřímné video známých tvůrců podílejících se na originálním obsahu pro Apple TV+ se přidalo k těm, které Apple přidal na YouTube.Khal Drogo vypadá dobře na to, že umřel před nějakými 8 lety. :)Na pódiu dorazil Jason Momoa, aby představil další nový seriál. Bude se jmenovat See a odehrávat se staletí v budoucnosti, kdy většina populace zemřela, ti kteří přežili, jsou ale slepí. A co je nejzajímavější, trvá to tak dlouho, že už ani neznají, jestli to někdy bylo s lidstvem jinak.Známé tváře na scéně

Na pódiu dorazila dvojka Jennifer Aniston a Reese Witherspoon, aby představily další nový seriál z produkce Apple, nazvaný The Morning Show. Sitkom z prostředí ranních zpráv se bude točit okolo mužů a žen. A dorazil také Steve Carell!

Spielberg pro Apple TV+ oživí Amazing Stories, jejichž se píše už 93 let.Steven Spielberg dorazil osobně na pódium.

Kdo bude točit pro Apple TV+? Steven Spielberg, J.J. Abrams, M. Night Shyamalan, Ron Howard, Jennifer Aniston, Octavia Spencer nebo Reese Witherspoon a všichni mluví, jak je náročné, ale přitom nádherné točit filmy.


Ještě dodatečně oficiální ukázka herní služby Apple Arcade (Apple dává videa na YouTube s menším zpožděním oproti tomu, jak jsou služby prezentovány)Originální obsah od Apple bude součástí nové služby Apple TV+.

Apple TV +

Nová Apple TV aplikace bude dostupná pro 100 zemí světa. Uvidíme, zda v plné nabídce.

Aplikace Apple TV bude nově dostupná na počítačích Mac, iPhonech, chytrých televizích od Samsungu, LG, Sony a Vizio a také na streamovacích zařízeních Roku a Amazon FireTV.

Netflix koupil práva na Anhilaci pro svět, v USA zůstala Paramountu. Stejně jako třeba Jack Ryan je CBS a ne jen Amazon Prime.

Původní rozhraní aplikace TV se prakticky nezměnilo... bohužel...

Není Anihilace od Netflixu?


Oficiální video k herní službě Apple Arcade.Celá Apple TV bude předělaná, aby více připomínala komplexní aplikaci, kde půjde do jednotlivých kanálů či pořadů vstupovat mnohem jednodušeji.

Abych byl osobně spokojený, musel by Apple nabídnout za jedno předplatné Netflix, HBO Go a Amazon Prime, v což asi nedoufal ani největší optimista.To jsou kanály, které budou ve službě sdruženy.

Tak jak se předpokládalo, Apple bude spolupracovat s HBO, Showtime, Starz, CBS All Access.A bude se jmenovat Apple TV Channels a bude sdružovat HBO, Showtime, Hulu, Starz, CBS All Access.

Jedna platba za více aplikací. Je to tady.

A je to tady, začíná se mluvit o Apple TV.

Asi si nemůžu říkat hráč, když jsem z her, které Apple ukazoval, poznal jen Sonica.

Apple Arcade bude dostupná letos na podzim, ve 150 zemích světa. Cena ještě bude stanovena.

Hry ze služby Arcade budou fungovat i offline bez připojení k internetu. Žádné reklamy, žádné sledování uživatele bez souhlasu.

100+ nových a exkluzivních her pro Apple Arcade, samostatná záložka v App Store. Za měsíční předplatné. iPhone, iPad, Apple TV nebo Mac, platforma nehraje roli.

S Apple bude na hrách spolupracovat Hironobu Sakaguchi, duchovní otec série Final Fantasy.

Nová služba pro hry za předplatné se bude jmenovat Apple Arcade.

Na řadě je App Store.Foto karty. Nebude tam žádné datum expirace, podpis a další informace.

Fyzická Apple Card na sobě nebude mít žádná čísla, která by bylo možné zneužít. Vyrobená bude z titanu... protože proč ne...


Oficiální video o Apple News+

Apple kvůli Card spolupracuje s Goldman Sachs a MasterCard. Karta bude vytvořena přímo v zařízení. Stejně jako u Apple Pay, vše je chráněno přes Face ID nebo Touch ID.

Apple Card bude údajně bez poplatků.

Z Apple se dnes prakticky stává bankovní instituce. Proč ale ne s tím množstvím peněz, které mají v hotovosti.

Apple Card bude vracet 2 % z transakcí. 3 % z transakcí u Apple (za služby apod).

Apple Card bude možné používat po celém světě, bez omezení.Chcete sledovat jak utrácíte v Apple Pay? Pomocí Apple Card si můžete třídit svoje útraty podle typu a vidíte jednoduše kde, za co a kolik utrácíte.

Apple se rozhodl vytvořit kreditku Apple Card.

Co nového s Apple Pay? Slibuje se rozšíření až do 40 zemí tento rok, v USA budou nově podporovat placení třeba i MHD ve vybraných městech.
Video z úvodu keynote, které prezentuje jednotlivé produkty Apple jako tvůrce filmu

Za $9.99 pro celou rodinu, to není špatná nabídka. Prozatím v USA a Kanadě a v průběhu roku také ve Velké Británii a Austrálii.

Poskytovatelé reklamy nebudou moci sledovat uživatele v Apple News+

Kdybyste si měli zaplatit přístup do všech magazínu a novin, co Apple News+ nabízí, stálo by vás to 8.000 dolarů ročně. Za Apple News+ chce měsíčně 9,99 dolarů. A první měsíc zdarma.

Součástí News+ budou nejen časopisy, ale i digitální předplatné (Tech Crunch), noviny (The Wall Street Journal, Los Angeles Times).

Zdá se, že "na palubě" jsou s Apple velká jména jako Rolling Stone, National Geographic, Men's Health, Women's Health, Vogue apod.Nová služba se bude jmenovat Apple News+ a bude obsahovat přes 300 časopisů ze všech oblastí. (Omlouváme se za kratší výpadek.)

V Apple News budou nově dostupné časopisy!

Změna, která přichází s Apple News - chce zahrnout ty nejlepší magazíny jako National Geographic, Vogue či Newsweek. Nová služba se bude jmenovat Apple News+.

Apple News, které stále nejsou oficiálně dostupné u nás, představují soubor speciálně vybraných zpráv lidmi přímo z Apple.Tim zmiňuje, že služby jsou pro Apple stejně důležité jako jejich hlavní produkty. Vyvíjeny se stejným důrazem na detail. (V hlavě se mi objevuje vzpomínka na Ping, ehm)

Jako první přichází na představení Apple News. Doteď to byla služba určená pro výběr těch nejzajímavějších a personalizovaných zpráv přímo do vašeho telefonu nebo tabletu. Škoda, že ne moc u nás."Apple je hlavně o souznění hardware, software a samozřejmě služeb."Úvodní filmové titulky střídá Tim Cook, který za bouřlivého potlesku přichází na pódium.

Tim Cook na scéně: "Dnes to bude značně odlišná událost."

Připomínám, že vlastně nečekáme žádný nový Apple hardware. Ten vyšel "v tichosti" už minulý týden. Viděli jsme nové tablety iPad, počítače iMac, sluchátka AirPods. Dnes se budeme pravděpodobně věnovat pouze zmiňovaným online službám.

Přímý přenos by měl začít zhruba za 10 minut a podle účastníků, co se fotí před vstupem, bude dnešní show opravdu našlapaná.

Měl bych všechny varovat, že jako fanoušek Golden State Warriors budu možná nepřiměřeně nadšenej, až bude na pódiu Kevin Durant.It's (almost) show time!

S Apple údajně na originální filmové a seriálové tvorbě spolupracuje řada známých jmen. Mezi nimi nechybí Steven Spielberg, Reese Witherspoon, J.J. Abrams, Jennifer Garner, Jennifer Aniston, Steve Carell, Taika Waititi nebo basketbalista Kevin Durant.

Popravdě nevím, jestli se víc bojím, že dnes představené služby od Apple nebudou dostupné v nejbližších letech v ČR (a Evropě obecně), nebo že dostupné budou, ale s cenovkou přes €20 měsíčně.

Živý přenos na stránkách Apple se odmlčel, pravděpodobně kvůli prvním přicházejícím návštěvníkům.

Ti největší optimisti stále doufají v uvedení nabíječky AirPower, která by měla být schopna nabíjet zároveň iPhone, Apple Watch a nové AirPods.

Podobná služba sloužící jako agregátor dostupných zdrojů má být mimojiné představena i pro noviny a časopisy. Některé uniklé informace zmiňovaly i předplatné pro hraní placených her dostupných v App Store. Je tedy možné, že se dočkáme celkem tří "Netflixů" od Apple pro tři různé druhy médií.

Hlavním lákadlem celé prezentace v sídle Apple je samozřejmě videoslužba, u které se očekává, že půjde o konkurenci Netflixu, HBO Go a Amazon Prime. Některé předběžné zprávy hovoří o modelu, který bude od těchto služeb odlišný. Apple údajně nabídne vlastní filmovou a seriálovou tvorbu v kombinaci se službami třetích stran, jako jsou HBO nebo Showtime. Vše by mělo být nabízeno jako balíček s lepší cenou, než kdyby si uživatel předplatil služby zvlášť.

Co myslíte, představí Apple dnes spolu s novými službami i nabíječku AirPower?

Ve světle dnešní prezentace Apple je dobré zmínit i jednu novinku od konkurence. Google dnes oznámil, že vzdává boj s Netflixem a nebude dál pro YouTube Red (Premium) točit velkorozpočtové seriály jako byl třeba Origin nebo Cobra Kai. Nedávno oznámená druhá řada Cobra Kai tak zřejmě bude i poslední.

Představení videoslužby bude zdá se opravdu ve stylu "agregujeme nabídku jiných". Podle všeho se podařilo během víkendu dosáhnout dohody mezi Apple a HBO, společnost, která točí Hru o trůny, tak bude součástí jejich balíčku.

O nové službě Apple jsme v pátek sepsali všechny zatím dostupné spekulace a informace. Mrkněte na náš článek ke kterému se budeme hodně vracet i v průběhu přenosu.

Během dnešního Apple eventu bude zřejmě osobně přítomen i Kevin Durant z basketbalového týmu Golden State Warriors, Apple má představit původní dokumentární seriál o jeho životě.

Už sledujete Apple Event ze Steve Jobs Theatre? Na stránkách Apple už to běží od neděle, ale zatím se tam nic neděje.

SLEDUJTE ŽIVĚ: Představení nové online video služby Apple  |  Live  |   |  797 přečtení  |  7 líbí se  |  1 komentář

Karel Bohacek


Komentáře k článku SLEDUJTE ŽIVĚ: Představení nové online video služby Apple

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.
TOPlist TOPlist TOPlist