FB pixel TP pixel
Nové obří fantasy Netflixu je totální průšvih. Kritici na něm pochválili jedinou věc © Netflix

Nové obří fantasy Netflixu je totální průšvih. Kritici na něm pochválili jedinou věc

Rodinné fantasy s Jasonem Momou v hlavní roli bude určitě patřit k nejsledovanějším podzimním bijákům Netflixu. Dle prvních reakcí kritiků jde ovšem o nepovedenou podívanou, ze které se klasika určitě nestane.

14. 11. 2022 13:40 | Filmové novinky

Fantasy Snivokraj mělo být podzimním tahákem Netflixu, které vezme diváky za doprovodu populární star Jasona Momoy na spektakulární výtvarnou a trikovou cestu do světa snění. Bohužel to vypadá, že z kvalitativního hlediska posuzovaného recenzenty tato jízda nedopadla vůbec dobře. Přitom režie snímku, jenž je moderní adaptací komiksu Little Nemo in Slumberland od Winsora McCaye a který na Netflix doputuje 18. listopadu, se ujal zkušený Francis Lawrence (Constantine, Hunger Games). Dosavadní skóre filmu je ovšem tristní, když server Rotten Tomatoes vykazuje pouhých 43 % kladných recenzí a server MetaCritic hlásí průměrné skóre 39 bodů ze 100. Co tedy prvním kritikům, jenž měli možnost Snivokraj vidět, tolik vadilo?

Určitě to nejsou herci, kteří jsou dle recenzentů největším kladem snímku. Marlow Barkley, jež hraje mladou dívku, které se podaří vstoupit do světa snů, a excentrický psanec Jason Momoa, který ji tímto světem provází, jsou prý úžasní a podmaniví. Chemie mezi nimi funguje velmi dobře a zvlášť Momoa ve své kreakci překvapuje. Ovšem klacky pod nohy jim hází podprůměrný scénář, kterému chybí emotivní jádro, je plný klišé, a na diváka tak smutný příběh nedokáže zapůsobit. Film má své oslňující momenty, ale častěji z něj bolí oči kvůli zběsilé akci a dle některých i kvůli nevábné přeplácané vizuální estetice. Režisér Lawrence prý neumí vytvořit koherentní a uvěřitelný fantaskní svět a největší slabinou Snivokraje tak je, že film o snění nedokáže být inspirativní.

Zdroj: Rotten Tomatoes

Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Voyo má nový seriálový hit, který jde po krku Primě. Víme, kdy uvede i Vyšehrad: Fylm
Voyo má nový seriálový hit, který jde po krku Primě. Víme, kdy uvede i Vyšehrad: Fylm
13.11.2022 13:00:00 | Filmové novinky

TV Nova ve čtvrtek představila jednu ze svých velkých podzimních novinek, která cílí na širokou diváckou obec svým zasazením do žánru romantické komedie. Seriál O mě se neboj je zároveň dalším projektem, z jehož časové exkluzivity těží streamovací služba Voyo. A zatím se zdá, že Nova má v rukou nový hit.

Nový film s Baby Yodou dorazil online. Diváci neskrývají velké zklamání
Nový film s Baby Yodou dorazil online. Diváci neskrývají velké zklamání
13.11.2022 12:30:00 | Filmové novinky

Studia Lucasfilm a Ghibli spojila síly a vytvořila nový krátký snímek s rozkošným Baby Yodou. Grogu se v něm oddává meditaci, jeho snahy jsou však narušeny nečekaným návštěvníkem. Řada fanoušků Star Wars opět dokázala, že neocení už vůbec nic.

Nejočekávanější rodinný film Vánoc dorazí před Avatarem. Z traileru vám ukápne slza nostalgie
Nejočekávanější rodinný film Vánoc dorazí před Avatarem. Z traileru vám ukápne slza nostalgie
13.11.2022 12:00:00 | Filmové novinky

Jste už unaveni všudypřítomnou 3D animací, která vypadá jako přes kopírák? Letošní advent vstoupí do kin animák pro celou rodinu, který se naprosto vymyká americké produkci a hraje na skvělou nostalgickou notu.

Netflix neměl s přeobsazením Zaklínače žádný problém. Vše šlo snadno a rychle
Netflix neměl s přeobsazením Zaklínače žádný problém. Vše šlo snadno a rychle
11.11.2022 16:20:00 | Filmové novinky

Přestože si dnes mnozí fanoušci Zaklínače nedovedou jako Geralta představit nikoho jiného než Henryho Cavilla, nechybělo mnoho a jeho roli hrál od začátku jeho nyní nenáviděný nástupce.