FB pixel TP pixel
Strážci Galaxie 3 jsou konečně na Disney Plus. Dostali exkluzivní verzi © Marvel Studios

Strážci Galaxie 3 jsou konečně na Disney Plus. Dostali exkluzivní verzi

Téměř na den přesně tři měsíce od uvedení v kinech dorazilo završení série Strážci Galaxie na svou domáckou streamovací službu Disney Plus. Diváci, kteří si na vydání filmu právě na této platformě počkali, jsou odměněni i exkluzivní vylepšenou verzí.

Filmové novinky

Snímek Strážci Galaxie: Volume 3 vstoupil do kin 4. května a od té doby nastřádal velice uspokojivých 845 milionů dolarů celosvětově. Pro Marvel, který je dlouhodobě v kvalitativní krizi, jež se začala odrážet na sledovanosti seriálů na Disney Plus i na tržbách trháků v kinech, je to skvělá zpráva, protože k překonání dosavadního rekordu série chybí jen zhruba 20 milionů dolarů. I proto se Strážci Galaxie stále hrají v mnoha kinech napříč glóbem. Nyní se však zájem o snímek, v němž se Peter Quill a zbytek jeho posádky vyděděnců naposledy vrhnou spasit svět, přesunuje výrazně online. A Disney rozhodně ví, jak svou službu Disney Plus prodat.

IMAX Enhanced a jeho výhody

Vydání Strážců Galaxie 3 se totiž neobejde bez exkluzivní podívané v podobě upravené IMAX Enhanced verze, jež se stává stabilní součástí nových releasů marvelovských hitů. O co se jedná? Jednoduše o verzi s upraveným poměrem stran obrazu, který není v nudli 2.39:1, ale více odhalujícím poměru 1.85:1, který je obvykle promítán v digitálních kinech IMAX. Fórem u Strážců Galaxie je však skutečnost, že verzí tohoto filmu vznikly pro kina stovky, což přiznal i režisér James Gunn, který na ně dohlížel. Na Disney Plus je přitom od 2. srpna dostupná ta nejlepší verze, jež je po celou stopáž cca 150 minut otevřená výhradně do poměru 1.85:1. To je velkou výhodou kupříkladu proti fyzickým nosičům, kde je na zahraničních 4K Blu-rayích dostupná verze, která střídá tento otevřenější obraz se zúženým 2:39:1. Starší formáty, jako 1080p Blu-raye a DVD, jsou pak dostupné pouze v tradičním obrazem v 2.39:1, v němž byl film promítán i v běžných kinech.

IMAX Enhanced snímek je pak samozřejmě promítán ve 4K rozlišení s Dolby Vision a Dolby Atmos. Řemeslně jde tak o zdaleka nejlepší verzi, ve které můžete film aktuálně vidět. Pokud ale nechcete v tomto formátu film sledovat a raději byste na Disney Plus využili jeho tradičnější „širokoúhlejší podobu“, nikdo vám v tom bránit nebude. Nativně Disney nabízí jako primární verzi právě tu v poměru stran 2.39:1. Pro IMAX Enhanced variantu je pak nutné vejít do záložky „Verze“ a zde se překliknout na stopu s poměrem 1.85:1. Obě verze filmu mají samozřejmě i český dabing a titulky. Pokud byste si chtěli pořídit zmiňovaný 4K Blu-ray s dynamickým poměrem stran, mám pro vás špatnou zprávu. Studio Disney 4K nosiče do Česka nadále nedistribuuje, takže zde pořídíte pouze Full HD Blu-ray, na němž není speciálního vůbec nic.

Zdroj: BOM / Forbes / Blu-ray.com / Disney Plus

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama
Netflix láká ve videu na největší srpnové hity. Nechybí špiónská akce a pirátská fantasy
Netflix láká ve videu na největší srpnové hity. Nechybí špiónská akce a pirátská fantasy
02.08.2023 14:40:00 | Filmové novinky

Příval novinek mířících na Netflix se nezastaví ani v srpnu. Na ty nejočekávanější filmy a seriály se nyní můžeme podívat v pravidelné měsíční upoutávce, která mimo jiné láká na špionážní akčňák s Gal Gadot či interaktivní romantickou komedii.

Propadák Flash je konečně dostupný online. Víme, kde si ho přehrát v nejlepší kvalitě
Propadák Flash je konečně dostupný online. Víme, kde si ho přehrát v nejlepší kvalitě
01.08.2023 17:40:00 | Filmové novinky

Pokud jste nejnovější komiksový blockbuster Flash vynechali v kině a čekali jste na uvedení online, pak pro vás máme dobrou zprávu. Šarlatový rychlík, který spojí síly s Batmanem Michaela Keatona, právě dorazil do online prostoru.

Převrat ve streamovací válce. Seriálové hity HBO přichází i na český Netflix
Převrat ve streamovací válce. Seriálové hity HBO přichází i na český Netflix
01.08.2023 17:00:00 | Filmové novinky

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si historický moment ve streamovacích válkách. Netflix totiž potvrdil, že i v Česku budou licencované seriály HBO, čímž se definitivně ztrácí dosavadní exkluzivita původních pořadů.

Akční překvapení roku září v prvním traileru. Podobnou řežbu jsme dlouho neviděli
Akční překvapení roku září v prvním traileru. Podobnou řežbu jsme dlouho neviděli
01.08.2023 16:20:00 | Filmové novinky

Novinka Boy Kills World přišla s první akční upoutávkou, která fanouškům žánru vyrazí dech. Nabízí parádní akční scény, kotel ironie a samozřejmě i spoustu drsňáckých momentů z dystopické budoucnosti.