FB pixel TP pixel
Tvůrci Zaklínače reagují na kritiku. Ve třetí řadě slibují dlouho vytouženou změnu © Netflix

Tvůrci Zaklínače reagují na kritiku. Ve třetí řadě slibují dlouho vytouženou změnu

Zatímco první dvě řady fantasy hitu Zaklínač byly mnohými fanoušky kritizovány za velký odklon od předlohy, ta třetí má být dle tvůrců knihám Sapkowského nejvěrnější.

11. 1. 2023 16:30 | Filmové novinky

Problémy kolem celého seriálového Zaklínače musí oddané fanoušky budit ze spaní. Zatímco první řada vydaná na Netflixu v roce 2019 působila ještě relativně sympaticky a tvůrcům se daly odpustit, některé přešlapy, množící se problémy z poslední doby si vysloužily jen nevěřícné kroucení hlavou. Zmiňme například výrazný odklon od ducha předlohy, který se projevil především v druhé řadě seriálu, který se následně vysvětlil přehlíživým postojem některých členů štábu vůči knižním a herním předlohám. Vše vygradovalo odchodem hlavní hvězdy seriálu Henryho Cavilla a narůstající divácký nezájem o značku potvrdil o vánočních svátcích vydaný spin-off Zaklínač: Pokrevní pouto.

Štáb v čele s showrunnerkou Lauren Schmidt Hissrich tak nyní musí fanoušky ubezpečovat, že třetí řada bude dosud knihám Andrzeje Sapkowského nejvěrnější: „…knižní Čas opovržení nám nabídl nespočet výrazných akčních momentů, zásadních zápletek, klíčových událostí pro vývoj postav a podmanivého záporáka. Je toho tolik, že jsme se mohli opravdu, ale opravdu věrně držet knih." Je tak paradoxní, že Henry Cavill jakožto kritik odklonu od knih odchází ze seriálu ve chvíli, kdy tvůrci slibují ve třetí řadě nejvěrnější adaptaci. Převzetí role Liamem Hemsworthem již dostalo od Netflixu zelenou, takže se čtvrtou řadou přivítáme i nového Geralta. Snad bude loučení s Cavillem úspěšné a čtvrté řady se opravdu dočkáme. U Netflixu dnes není nic jisté. Fanoušci ale hlavně doufají, že Netflix konečně přestane se svým ohýbáním Geraltova světa.

Zdroj: MovieWeb

Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Kritici zvolili nejlepší filmy a seriály roku. Mistrovský doják porazil Avatar i Top Gun
Kritici zvolili nejlepší filmy a seriály roku. Mistrovský doják porazil Avatar i Top Gun
11.01.2023 13:00:00 | Filmové novinky

Zahraniční kritici zvolili na 80. předávání Zlatých glóbů nejlepší filmy a seriály roku. A slavný Steven Spielberg zde školil největší blockbustery roku.

Druhá řada Rodu draka nabídne krvavou mstu Targaryenů. Padne i dětská hlava
Druhá řada Rodu draka nabídne krvavou mstu Targaryenů. Padne i dětská hlava
11.01.2023 12:20:00 | Filmové novinky

Druhé řady úspěšného fantasy Rod draka se pravděpodobně nedočkáme dříve než v roce 2024. Již nyní se ale objevují informace, co scenáristé spin-offu Hry o trůny plánují pro chystané pokračování.

Nový trailer Ant-Mana 3 ukazuje nejvelkolepější marvelovku od Avengers: Endgame
Nový trailer Ant-Mana 3 ukazuje nejvelkolepější marvelovku od Avengers: Endgame
10.01.2023 11:30:00 | Filmové novinky

Marvel měsíc před premiérou nového filmu Ant-Man a Wasp: Quantumania představuje plnohodnotnou upoutávku, která dále odhaluje střet s novým arcipadouchem komiksového vesmíru. Kang Dobyvatel má moc ničit časové linie a je nebezpečnější než Thanos.

Nejlepší seriál roku je tady! Kritiky nové apokalyptické sci-fi naprosto odrovnalo
Nejlepší seriál roku je tady! Kritiky nové apokalyptické sci-fi naprosto odrovnalo
10.01.2023 10:40:00 | Filmové novinky

Je to tam! Tak ještě jednou: Je to tam! Kritici už měli možnost vidět všechny epizody nového seriálu The Last of Us a recenze jsou naprosto nadšené. Kritici chválí novinku HBO jako nejlepší videoherní adaptaci vůbec, která ale zároveň není jen překlopením předlohy, nýbrž jeho rozšířením se silnými emocionálními údery do slabin.