FB pixel TP pixel
Mistr nechutností Cronenberg je zpět. Trailer jeho sci-fi novinky není pro citlivky © Metropolitan FilmExport / NEON

Mistr nechutností Cronenberg je zpět. Trailer jeho sci-fi novinky není pro citlivky

Režisér David Cronenberg se vrací k filmům, které ho zacementovaly jako svéráznou legendu s unikátním autorským rukopisem. Po civilních dramatech servíruje drsnou vizi budoucnosti.

14. 5. 2022 8:30 | Filmové novinky

Režisér David Cronenberg posledních 17 let netočí filmy, které jeho kariéru kdysi definovaly. Po žaludek obracejících experimentech s možnostmi lidského těla, které předvedl v Mouše, eXistenZ nebo Příliš dokonalé podobě, se v posledních letech věnoval gangsterkám a civilnějším dramatům jako Dějiny násilí, Východní přísliby nebo Nebezpečná metoda. Ty jeho předchozí rukopis víceméně ignorovaly, byť sem tam probleskly jeho sklony k zobrazování násilí. Nyní se však zdá, že snímek Zločiny budoucnosti, který vychází z Cronenbergova kraťasu ze 70. let, by měl doručit režisérovo oblíbené experimentování v plné palbě. Ostatně Cronenberg se již vyjádřil, že jeho film ne všichni diváci vydýchají a varuje, že především závěr filmu bude skutečně intenzivní. Rozhodně si tedy nebude brát servítky. Jako první jeho novinku otestují diváci na letošním festivalu v Cannes.

 4 329 zobrazení   92 se líbí
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Disney Plus ukazuje český dabing Obi-Wana a chystané marvelovky
Disney Plus ukazuje český dabing Obi-Wana a chystané marvelovky
14.05.2022 7:40:00 | Filmové novinky

Disney myslí vstup své streamovací služby Disney Plus na tuzemský trh rozhodně vážně a aktuálně začíná sypat na internet trailery na chystané hity. Díky tomu jsme dostali i dabované trailery Obi-Wana Kenobiho a Ms. Marvel. A znějí skvěle!

Nejlepší sci-fi seriál Netflixu současnosti má bombastický nový trailer
Nejlepší sci-fi seriál Netflixu současnosti má bombastický nový trailer
14.05.2022 7:30:00 | Filmové novinky

Netflix představil plnohodnotný trailer na třetí řadu seriálu Love, Death and Robots, který zatím nasbíral 11 cen Emmy. V nové řadě se s jednou povídkou vytasí i režisér David Fincher.

Disney Plus zahajuje frontální útok na Česko. Diváky láká na výraznou slevu
Disney Plus zahajuje frontální útok na Česko. Diváky láká na výraznou slevu
14.05.2022 6:20:00 | Filmové novinky

Streamovací služba Disney Plus vstoupí již 14. června do České republiky a dnešním dnem oficiálně zahajuje frontální útok na divácké peněženky. A startovní slevové nabídce se bude tuzemským divákům těžce odolávat.

Seriálový Resident Evil míří na Netflix. Mrkněte na drsný trailer plný zombies
Seriálový Resident Evil míří na Netflix. Mrkněte na drsný trailer plný zombies
13.05.2022 17:00:00 | Filmové novinky

Již brzy nás čeká premiéra prvního hraného seriálu ze světa populární videoherní série Resident Evil. Netflix nám proto nabízí první ochutnávku očekávaného projektu obsahující akci, zombíky i temné drama.