FB pixel
Zdroj:

Připomeňte si s námi jeho nejlepší filmy a seriály. Ať už ty, které režíroval, nebo ty, ve kterých svým charakteristickým způsobem ztvárnil některou z rolí.

Díra u Hanušovic Zdroj: TMDB

Díra u Hanušovic

Krobotův režijní debut na poli hraného filmu vzbudil docela rozruch. Stylizovaný, ale přesně odpozorovaný příběh z českého venkova v celém jeho buranství podaný právě herci z Dejvického divadla, dostává místy švih jak od Davida Lynche. Trochu komedie, trochu drama, ale hlavně dost ze života.

Online na Prima Videopůjčovna (čeština), Vodafone TV (titulky) (čeština), Voyo (titulky) (čeština) od 20. 3. 2021

Kvarteto Zdroj: TMDB

Kvarteto

Kvarteto jako druhý filmový režijní počin Miroslava Krobota je o něco učesanější, a tím pádem i trochu unylejší. Pomalá vztahovka o čtveřici stárnoucích třicátníků-muzikantů „soudobé vážné hudby” nechytí každého, ale svojí poetiku má.

Online na Filmy česky a zadarmo (čeština), Horizon GO, iTunes, iVysílání (čeština), Vodafone TV (titulky) (čeština), Voyo (titulky) (čeština) od 8. 3. 2021

Čtvrtá hvězda Zdroj: TMDB

Čtvrtá hvězda

Za tímhle hotelovým sitcomem sice stojí hlavně tvůrčí dvojice Kolečko-Prušinovský (jako za Mostem!), ale Miroslav Krobot se staral o hereckou režii. Pokud jste si Čtvrtou hvězdu oblíbili, Zkázu DD budete milovat.

Online na iVysílání (čeština) od 7. 8. 2018 , nové díly od 1. 9. 2018

Okresní přebor - Poslední zápas Pepíka Hnátka Zdroj: TMDB

Okresní přebor - Poslední zápas Pepíka Hnátka

Zatímco v seriálu se Josef Hnátek vyskytuje jenom v podobě zpopelněných ostatků, v celovečerním prequelu si ho zahrál právě Krobot. A dost dobře.

Online na Horizon GO, Kuki (čeština), O2TV (čeština), Prima Videopůjčovna (čeština), Starmax, Vodafone TV (titulky) (čeština), Voyo (titulky) (čeština) od 23. 3. 2021

Dabing Street Zdroj: TMDB

Dabing Street

V seriálu Dabing Street Petra Zelenky (který režíroval také stejnojmennou divadelní hru v Dejvickém divadle) exceluje Miroslav Krobot v roli psychopatického dabingového režiséra, který se mimo jiné třeba pokusí probodnout postavu Hynka Čermáka vidlemi.

Online na iVysílání (čeština) od 9. 1. 2018

Příběhy obyčejného šílenství Zdroj: TMDB

Příběhy obyčejného šílenství

Původně divadelní hra (napsaná a režírovaná v DD opět Petrem Zelenkou) podobně jako Dabing Street doznala při adaptaci na filmové plátno značných změn. Krobot si tady zahrál otce svého hereckého kolegy Ivana Trojana.

Online na Aerovod, DaFilms (čeština), HBO (čeština), Horizon GO od 1. 11. 2019

Účastníci zájezdu Zdroj: TMDB

Účastníci zájezdu

Sice menší role, ale o to kultovnější. Řidiči Karel a Karel (Miroslav Krobot s Pavlem Liškou), kterým lidi nevrací „ty hnědý podšálky”, patří ke klasice českého filmu.

Není nikde online

Alois Nebel Zdroj: TMDB

Alois Nebel

Sice kreslený, ale o to dojemnější. Miroslav Krobot si zahrál hlavní roli v animovaném (!) filmu Alois Nebel, který vznikl metodou rotoskopie - při té se celý film normálně natočí s herci a následně ho animátoři okénko po okénku překreslují.

Online na Aerovod (čeština), HBO (čeština), iTunes (čeština), Starmax, Voyo (titulky) (čeština) od 12. 12. 2017

Detektivové od Nejsvětější Trojice Zdroj: TMDB

Detektivové od Nejsvětější Trojice

Případ pro exorcistu, Pět mrtvých psů nebo Modré stíny - to jsou případy detektivní minisérie ČT, ve kterých si Miroslav Krobot zahrál opět nerudného (on to asi ani jinak neumí) šéfa Útvaru kriminální služby. Kdybyste z toho všeho měli vidět jen jednu scénu, dejte si jeho excelentní hádku s Klárou Melíškovou v Modrých stínech.

Online na iVysílání (čeština) od 1. 9. 2017 , nové díly od 1. 9. 2018

Revival Zdroj: TMDB

Revival

Kytaristu důchodového věku si zahrál v komedii Revival Alice Nelis. A že to byla dobře poskládaná kapela - kromě Miroslava Krobota se v rolích členů kapely objevili Bolek Polívka, Karel Heřmánek a Marián Geišberg.

Online na iTunes, Starmax, Voyo (titulky) (čeština) od 16. 12. 2018

Seriál Zkáza dejvického divadla začíná dnes na ČT1 21:05 a hned poté bude dostupný i na iVysílání.

Most! skončil, začíná Zkáza Dejvického divadla. Kdo je její režisér?  |  České novinky  |   |  10 líbí se  |  1 komentář

Lotta Hlásecká

Profesionální chrlič slovní hmoty. Vzděláním novinář a filmař. Vkusový buran se zálibou v české kinematografii a Kubrickovi. Mistr Evropy v usínání uprostřed zajímavých filmů. Ve volném čase se věnuje svojí práci, kočkám a teorii humoru.


Další články jako Most! skončil, začíná Zkáza Dejvického divadla. Kdo je její režisér?

České novinky  |  před 2 měsíci

Netflix vrací do nabídky 10 českých a dva slovenské filmy

Od přidávání prvních českých filmů na Netflix uplynula už taková doba, že některé licence musel streamer dokonce obnovit. Které české filmy jsou nyní znovu na Netflixu dostupné? číst více

České novinky  |  před 2 měsíci

Na Netflix dorazila druhá nejúspěšnější komedie roku!

Netflix v následujících dnech hodlá přidávat nové české filmy. První vlaštovkou je komediální hit Matky, který dorazil na streamvací službu právě dnes. číst více

České novinky  |  před 3 měsíci

Voyo ve stopách Netflixu: První původní seriál bude o českém vrahovi

Televize Nova konečně začíná s originální tvorbou pro Voyo. Po sedmnácté řadě Ordinace v růžové zahradě nyní představuje první projekt určený ryze pro svou platformu. V minisérii Případ Roubal se dočkáme příběhu jednoho z nejslavnějších tuzemských vrahů. A čeká nás i skvělé herecké obsazení. číst více

České novinky  |  před 4 měsíci

Český film jede! Novinka z FAMU se dostala na jeden z nejlepších festivalů

Nový film Diany Cam Van Nguyen bude soutěžit v prestižní sekci krátkých filmů torontského festivalu. číst více

České novinky  |  před 5 měsíci

Nejdražší film Netflixu se natáčí v Praze. Kdy a kde uvidíme filmový štáb?

V centru Prahy se v tuto chvíli natáčí akční thriller The Gray Man s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích. Do kdy se zde filmový štáb zdrží a jaké lokace si k natáčení vybral? číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist