FB pixel

Včera večer jsme pro vás komentovali představení všech novinek živě. Chronologický záznam včetně nej videí a fotek najdete zde. A nyní shrnutí pro všechny.

Co Apple představil v pondělí za novinky?

Jak se už dopředu vědělo, Apple na Keynote nepředstavil žádné nové typy telefonů, tabletů či počítačů.

 • Hlavní věci se týkaly Apple Pay, kde přináší několik vylepšení a také novinku Apple Card, tedy fyzickou platební kartu propojenou s vaším účtem.
 • Dále představil Apple News+, tedy rozšíření dnešní stávající služby Apple News ( fungující jako inteligentní agregátor zpráv především v USA) - nově jako službu za předplatné umožňující si za 9,99 dolarů měsíčně číst vybrané články z více než 300 velkých magazínů. Zatím jen v USA a Kanadě.
 • A ještě Apple Arcade, což bude vedle stávajících her z AppStore nová služba, kde za měsíční předplatné bude možné získat přístup k zhruba 100 exkluzivním hrám od nejvýznamějších herních producentů.

Kolik toho Apple vlastně představil?

Kolik toho Apple vlastně představil?

V Keynote odhalil Apple plány hned na tři video novinky:

 • První se týká Apple TV a způsob, jakým bude tato krabička, nyní už především pojmenovaná aplikace, dále fungovat.
 • Druhou je novinka Apple TV Channels, což je nový agregátor placených televizních stanic z celého světa.
 • Třetí je nová služba Apple TV+, která nabídne původní obsah od předních amerických herců a tvůrců.

Jak se změní Apple TV?

Jak se změní Apple TV?

Apple TV je dnes společný ekosystém chytré krabičky a v něm systému tvOS, ve kterém si můžete především přehrávat filmy a to nejen z iTunes, ale i od dalších služeb jako Netflix, Amazon Prime či HBO GO. Kromě kosmetického přejmenování poslední generace Apple TV ze 4K na HD se Apple rozhodl předělat celý software uvnitř. Apple TV dnes nebude už jen chytrá krabička ale i pojmenování software, který bude sloužit jako centrum filmů a seriálů. Zatímco tedy dnes jste si filmy od Apple pouštěli přes aplikaci iTunes, v budoucnu to už bude jinak. Všechny filmy se přesunout do samostatné aplikace Apple TV. V ní najdete nejen již svoje zakoupené filmy z iTunes, ale nově také možnost si vyhledávat a řadit filmy a seriály z ostatních aplikací jako třeba zmíněný Amazon Prime. A pokud budete mít předplacené služby jako Apple TV channels či Apple TV+ (viz dále), budete moci vše ovládat z jednoho místa. Spuštění chystá Apple na letošní květen.

Co dalšího se mění na Apple TV?

Díky tomu, že Apple TV bude aplikace oddělená od samotné chytré krabičky, bude fungovat také nezávisle na Apple platformách. Tzn bude jí možné mít instalovanou v chytrých televizích od LG, Samsungu nebo Sony a nebo v “konkurenčních” chytrých krabičkách jako je Roku nebo Amazon Fire. Pro ně uvolní verzi Apple v průběhu tohoto roku.

Co znamená služba Apple TV Channels?

Co znamená služba Apple TV Channels?

Zjednodušeně řečeno to bude obdoba služeb, jako je u nás například O2TV, Kuki TV nebo Sledování TV. Zaplatíte měsíční paušál a budete mít přístup k několika desítkám placených televizních kanálů. Tato nabídka se ale bude velmi pravděpodobně lišit v každé zemi. V USA se zapojí do této služby například HBO, Showtime, CBS a mnohé další. Plány pro další země Apple zatím neodhalil, stejně jako cenu. Ví se pouze, že to bude spuštěné na podzim a v první vlně bude zhruba 100 zemí, tedy pravděpodobně včetně Česka. Co je ale nutné zdůraznit, služba NEMÁ fungovat jako agregátor všech současných videoslužeb. Netflix, Amazon Prime Video či Hulu budou dál samostatné služby za samostatné peníze a do Apple TV Channels se nezapojí. HBO se toho účastní prostřednictvím svého klasického TV kanálu, jehož nabídka se ale líší od toho, co najdete v jeho online půjčovně HBO GO.

Co bude v Apple TV+?

Co bude v Apple TV+?

O chystané službě, která by měla konkurovat přímo Netflixu, se ví už delší dobu, Apple nyní potvrdil či nově oznámil nejslavnější jména, která pro něj budou točit původní seriály. Na seznamu jsou

 • Steven Spielberg bude produkovat novou verzi Amazing Stories, povídkového seriálu o nadpřirozených příbězích na různé téma.
 • J.J. Abrams a zpěvačka Sara Bareilles představili seriál Little Voice
 • Jennifer Aniston, Reese Witherspoon a Steve Carell bude hrát v novém sitkomu The Morning Show z prostřední ranní zpravodajské relace o vztazích mezi muži a ženami.
 • Jason Momoa bude hrát hlavní roli v sci-fi seriálu See. Za několik století v budoucnosti bude přežívat na Zemi pouze hrstka slepých lidí.
 • Kumail Nanjiani povede seriál Little America, který bude vyprávět skutečné příběhy o přistěhovalcích z celého světa.
 • Populární dětská show Sesame Street bude mít také na Apple TV+ svojí show, zaměřenou na učení písmenek, číslic a - světe div se - základů programování.
 • Oprah Winfrey bude mít hned dva seriály. První se bude jmenovat Toxic Labor a bude se zaměřovat na oběti sexuálního obtěžování v zaměstnání. Druhý, zatím nepojmenovaný, se bude točit okolo psychických problémů moderní doby.

Vedle těchto představených jmen se ví o dalších seriálech od těchto herců a tvůrců:

 • Octavia Spencer a Aaron Paul budou hrát v seriálu Truth to be Told o pátrání po skutečných krimininálních případech z podcastů.
 • M. Night Shyamalan bude produkovat zatím nepojmenovaný seriál, který má být žánrem psychologický thriller.
 • Ron Howard a jeho produkční společnost bude pro Apple natáčet dokumentární seriály.

Tato služba má být dostupná také od podzimu, opět ve více než 100 zemích světa (tedy zřejmě včetně Česka), také opět čekáme, kolik bude stát. A zatím také nebylo oznámeno, jestli bude nějak spojené předplatné za televizní kanály a za tuto videopůjčovnu.


Je tedy nová služba Apple konkurencí pro stávající služby?

Ano i ne. Pořady do v Apple TV+ jsou konkurencí Netflix či HBO, protože se jedná o původní tvorbu od zavedených tvůrců a dostupné pouze pro jednu platformu. Apple ale rozhodně nebude vyrábět pořady takovým tempem jako třeba Netflix nebo Amazon, spíše se blíží skromnějším počtům jako má HBO. Služba jako Apple TV Channels není přímou konkurencí Netflixu, protože agreguje obsah dalších televizních stanic a velmi pravděpodobně bude mít omezený archiv stejně jako když například v O2TV listuje pořady se zpětným zhlédnutím (tzn pouze pořady vysílané v TV staré max 7 dní). Všeobecná integrace v Apple TV se nekoná, pouze vám bude především řadit a vyhledávat nad všemi vašemi filmovými aplikacemi (což už dokáže víceméně dnes), ale předplatné si budete muset kupovat pro Netflix, Amazon Prime Video či HBO GO dál samostatně.

Shrnutí všech novinek o Apple TV, Apple TV Channels a Apple TV+  |  Streaming novinky  |   |  340 přečtení  |  9 líbí se  |  1 komentář

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.


Komentáře k článku Shrnutí všech novinek o Apple TV, Apple TV Channels a Apple TV+

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako Shrnutí všech novinek o Apple TV, Apple TV Channels a Apple TV+

Streaming novinky  |  před 7 dny  |  15

HBO Max pracuje na opětovném setkání Přátel

Všech šest hereckých hvězd velepopulárního sitcomového hitu Přátelé začalo nedávno vyjednávat o nabídce dalšího shledání před televizními kamerami, aby natočili mimořádný díl k 25. výročí odvysílání první řady. Objevit by se měl na nové streamovací službě HBO Max. číst více

Streaming novinky  |  před 8 dny  |  37

Disney Plus překonává očekávání. Po dvou dnech má 10 milionů předplatitelů

V Los Angeles začínají bouchat šampaňské, nová streamovací služba doslova pro celou rodinu totiž zlákala hned na úvod tolik předplatitelů, že překonává dalece stanovený plán. číst více

Streaming novinky  |  před 9 dny  |  37

Nejabsurdnější výmluvy stahovačů a milovníků ilegálního sledování filmů

S koncem celé řady ilegálních streamovacích webů typu TopSerialy.to se opět vyrojila otázka, proč by měli diváci za televizní a filmový obsah platit. Prolezli jsme temná zákoutí internetů a našli nejabsurdnější výmluvy, proč lidé nechtějí za obsah platit. číst více

Streaming novinky  |  před 9 dny  |  6

Programový šéf Apple TV+ končí po neuspokojivém startu služby

I když Apple chvíli po ostrém vstupu své nové streamovací služby Apple TV+ schválil druhé řady svých čtyř seriálových taháků, vlažné recenze nakonec pravděpodobně rozhodly o tom, že programový ředitel Kim Rozenfeld po necelých dvou týdnech svou pozici opouští. číst více

Streaming novinky  |  před 10 dny  |  22

Disney+ má problém. Servery nezvládají nápor uživatelů

Disney zdá se podcenil přípravu a ačkoli omezil spuštění své streamovací služby jen na pár vybraných zemí, nedokáže alespoň zatím zajistit adekvátní kvalitu přehrávání. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist