FB pixel TP pixel
Disney Plus - nabídka © TMDB

Disney Plus - nabídka

1. 5. 2022 0:00 | Wiki
  1. Co je na Disney Plus
  2. Disney Plus obsah
  3. Disney plus pohádky
  4. Disney plus program
  5. Disney Plus Originals

Co je na Disney Plus

Nabídka Disney Plus jevelmi bohatá. Na českém Disney+ je zhruba 1 700 titulů, tedy velmi podobná nabídka jako je v dalších zemích Evropy. Pro srovnání, na českém HBO Max je aktuálně zhruba 1 700 filmů a seriálů, na českém Netflixu potom více než 7 500 filmů. Na Disney Plus je šest základních okruhů značek: Marvel (komiksové filmy a seriály), Star Wars (sci-fi seriály a filmy), Disney (především animované filmy či hrané pohádky, Pixar (celovečerní i krátké filmy), National Geographic (dokumenty) a Star (akční filmy či drama seriály pro dospělé). Najdete zde jak opravdu první Disney krátké filmy, tak nejslavnější Disney filmy z historie a pak i ty největší novinky. Na Disney Plus bude také k dispozici mnoho filmů a seriálů, které jsou určeny pouze pro Disney+, tzv Disney+ originals. Co je na Disney+ můžete vidět v našem seznamu.

Disney Plus obsah

Obsah na Disney+ je rozdělen do několika hlavních kategorií podle značek, které Disney vlastní. Tento Disney+ obsah je:

Disney plus pohádky

Pohádky budou patřit na Disney+ mezi největší sekce. Ostatně, je to značka Disney, která tento žánr pro americké publikum de facto vymyslela. Pro nejmenší najdeme na Disney+ seriály jako Doktorka plyšáková nebo Mickeyho klubík. O něco starší děti si budou moci vybrat mezi dobrodružnými seriály jako My z Kačerova nebo Rychlá rota či animovanými pohádkami jako Sněhurka, Popelka či Šípková růženka. Samostatnou sekci mají filmy a seriály studia Pixar, dočkáte se zde všech celovečerních filmů, seriálů (Burák) i krátkých filmů z celé jejich historie. Pohádky na Disney plus by nebyly kompletní bez hraných klasik jako 101 dalmatinů (či nová Cruella), hraných remaků klasik jako Popelka či Zloba. Najdou se tady však pohádky pro odrostlejší děti jako Letopisy Narnie, Santa Claus či Šampióni. Jak bývá u Disney zvykem, naprostou většinu pohádek najdete na Disney plus s dabingem, a to takovým, který znáte z kina či z televize.

Disney plus program

Na Disney+ najdete necelých 2 000 filmů a seriálů všech značek i žánrů, nový obsah bude přibývat i nadále. Disney točí pro Disney plus svoje původní pořady ať už to jsou seriály, filmy či dokumenty, novinky obvykle přidává ve středu a v pátek. Program novinek je obvykle znám na několik týdnů dopředu. U seriálů platí, že na rozdíl od Netflixu, Disney+ nepřidává všechny díly najednou, ale pouští je po jednotlivých epizodách. Disney počítá také s tím, že svoje filmy z kin dává velmi brzy také na Disney+, obvykle do tří měsíců od premiéry. Je jedno jestli jsou to animované Disney pohádky či hrané komiksové Marvel filmy, všechny se dříve nebo později objeví na Disney+, pokud patří pod studio Disney. Díky spojení pod jednu společnost, se budou na Disney objevovat také novinky točené pro službu Hulu (dospělejší seriály či filmy), ale zde není vyloučeno mírné zpoždění. Obecně se však Disney snaží, aby Disney plus program byl po celém světě stejný.

Disney Plus Originals

Archiv Disney Plus je tvořen především filmy, které znáte z kin, domácího videa či televize, ale přímo pro Disney+ se točí také tzv. Disney Plus Originals - tedy pořady, které nikde jinde uváděné nejsou. Patří sem například Marvel seriály jako WandaVision, Loki, Hawkeye, Star Wars seriály jako Mandalorian nebo The Book of Boba Fett, Pixar seriály jako Příšerky v rachotě či Forky či dokumentární seriály jako The World According to Jeff Goldblum. Původní filmy zastupují věci jako Artemis Fowl, Sám doma 4, nová verze Deníku poseroutky či dokumenty jako The Beatles: Get Back. Na Disney+ se také objevovaly některé speciální premiéry jako Black Widow, Expedice: Džungle či Cruella, kdy během pandemie tyto filmy šly paralelně do kin a na Disney+, tato praxe se ale zatím zpátky nechystá, filmy by buď zůstaly čistě v kinech a nebo šly rovnou online jako Disney Plus Originals.

Tomáš Vyskočil
Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.
Netflix
Netflix
01.01.2022 | Wiki

Netflix je nejpopulárnější streamovací služba a nabízí více než 7.500 pořadů, z nichž zhruba polovina má české titulky nebo český dabing. Kolik stojí předplatné, jak si přepínat profily, proč jsou na Netflixu jen vybrané filmy a seriály? Podívejte se na odpovědi na nejčastější otázky.

HBO Max
HBO Max
01.01.2022 | Wiki

Streamovací služba HBO Max od 8. března 2022 nahrazuje stávající službu HBO GO. Co změna přinese, proč se děje, jaké nové filmy či seriály tam najdeme a kde bude dostupná? Máme pro vás seznam nejčastější otázek a odpovědí.

Disney Plus
Disney Plus
01.01.2022 | Wiki

Po dlouhých odkladech dorazí služba Disney+ do Česka 14. 6. 2022. Přinese za jednu nové i staré filmy a seriály značek jako Marvel, Star Wars, Pixar, Disney a mnoha dalších. Na jaké pořady se můžeme těšit, kolik služba bude stát, kde bude dostupná? Shrnujeme nejčastější otázky a odpovědi.