Facebook pixel
Disney stáhne svojí nabídku z Netflixu a spustí vlastní službu!

Toto může být zpráva roku pro online filmový průmysl. Společnost Disney včera oznámila, že hodlá spustit v roce 2019 svojí vlastní online videopůjčovnu, kam bude přednostně dávat svoje filmy i seriály. Exkluzivní smlouva, kterou má aktuálně Netflix a zahrnuje nové filmy ze série Star Wars, Marvel či Pixar, tak skončí jen chvíli poté, co uzavřela.

Byla to velká sláva, když Netflix minulý rok začal naplňovat svojí tehdy starší dohodu se studiem Disney, že může exkluzivně streamovat jejich velké tituly už 9 měsíců od premiéry v kinech. Jak jsme nedávno psali, tučně za ní zaplatil, dohoda má prý cenu zhruba 300 miliónů dolarů na tři roky. Po včerejším oznáméní šéfu studia Disney je ale zřejmé, že tříletá dohoda nebude dál pokračovat. Tedy alespoň ne v té nejzajímavější podobě.
Disney chce totiž v roce 2019 spustit vlastní streamovací službu, přímou konkurenci pro Netflix, ale i Amazon či Hulu. A je na to připraven po všech stránkách - obsahově je jeho katalog plný filmů, ať už jsou to klasiky či nejnovější fláky ze seríí Star Wars, Marvel či Pixar. A pak jsou tu samozřejmě tuny dětských seriálů, které už dnes pouští především na svém televizním Disney kanálu a také tuny dospěláckých seriálů, které vyrábí pro svůj televizní kanál ABC.

Otazníky ohledně techické připravenosti rozpustil Disney právě společně s ohlášením startu své nové streamovací služby, protože kromě jiného oznámil akvizi společnosti BAMtech. Za společnost, která dosud patřila asociaci Major League Baseball, utratil Disney 1,6 miliardy dolarů a než jejich technické know-how použije pro svůj filmový a seriálový kanál, nasadí ho na svůj sportovní kanál ESPN, a to už příští rok.

Jak to bude dál s Netflixem? Ten samozřejmě bude chtít vyjednávat o podmínkách mít ve svém katalogu disneyovky dál a pravděpodobně je získá, nebude je mít ovšem tak brzo, jako teď. Až tedy někdy po roce 2019 pustí Disney online své budoucí novinky jako Captain Marvel nebo Star Wars: Epizodu 9, bude to nejdříve pro svojí službu. Až za nějaký čas, který nebude krátký, se potom mohou objevit i na Netflixu.
Z prohlášení také vyplývá, že Disney nehodlá zatím hýbat s dohodami, které má s kabelovými televizemi, kde se mohou jejich novinky objevit v podobně krátké době od premiéry jako nyní na Netflixu. To je zajímavá zpráva především pro HBO, které například i u nás streamuje novinky od Disneyho ještě dříve než Netflix (už teď má třeba Rogue One) a získalo by díky tomu výrazný náskok proti svému konkurentovi.

A ještě je nutno dodat, že jak to tak v prohlášení bývá, řeší se situace pro USA. Jak to bude pro další země, zda Disney umožní svůj kanál sledovat i v dalších zemí a zda má Netflix šanci dohodu udržet alespoň pro neamerické publikum, to zatím zřejmě ví jen pár zasvěcených.před 2 měsíci   Filmové novinky   Tomáš Vyskočil   125 přečtení   0 líbí se   0 komentářů  


Komentáře k článkuDalší články na podobné téma


Které seriálové maratóny nejvíce frčí na Netflixu?

Které seriálové maratóny nejvíce frčí na Netflixu?

včera   Filmové novinky   6 líbí se   1 komentář  

Popularitu binge-watching, tedy seriálových maratónů, kdy během několika hodin zhltnete třeba celou sezónu, se Netflix rozhodl poprvé výrazně změřit a vypadly z toho hodně zajímavá data. Které seriály se nejvíce neřízeně sledují? Ve které zemi se nachází nejvíce takových maniaků? A jak stoupá popularita podobných maratónů?Netflix zvyšuje v USA ceny, čeká zdražení i Česko?

Netflix zvyšuje v USA ceny, čeká zdražení i Česko?

před 9 dny   Filmové novinky   6 líbí se   2 komentáře  

Pro nové i staré zákazníky zdražuje od října americký Netflix nejoblíbenější měsíční plán o dva dolary. Není to náhodný krok, před startem podzimní sezóny má Netflix hodně nabito (druhá sezóna Stranger Things a The Crown), navíc jeho pozice začíná být hodně silná. Jsou za tím ještě jiné důvody? A chystá zdražení také u nás?iTunes začal nabízet filmy v ultravysokém rozlišení 4K

iTunes začal nabízet filmy v ultravysokém rozlišení 4K

před 27 dny   Filmové novinky  

Nedávná Apple keynote byla jako vždy hlavně o uvedení nových telefonů iPhone, ale stala se také oficiálním startem pro novou kapitolu filmů na iTunes. Několik desítek titulů začal i v ČR nabízet Apple v rozlišení 4K, tedy dvojnásobně lepší než je současné HD. Jaký je to rozdíl a co k tomu potřebujete?

Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!


Doporučte film

Doporuč mi film

Stačí se zaregistrovat či přihlásit přímo ze sociálních sítí, a my na základě tvých preferencí a tvých hodnocení vybereme v jednu chvíli jen jeden film.

TOPlist TOPlist TOPlist