FB pixel TP pixel
Disney Plus

Disney Plus

Po dlouhých odkladech dorazila služba Disney+ do Česka 14. 6. 2022. Přináší za jednu cenu nové i staré filmy a seriály značek jako Marvel, Star Wars, Pixar, Disney a mnoha dalších. Valná většina pořadů má české titulky či český dabing.

22. 6. 2023 18:30 | Online
Disney+
Za 239 Kč měsíčně ve skvělé kvalitě s českým dabingem.
Strážci Galaxie 3, Ahsoka, Malá mořská víla, Mezi živly a další hity.
Reklama

Disney Plus

Disney Plus

Co je Disney plus

Disney+ je online videpůjčovna, pro kterou si zaplatíte měsíční předplatné a máte přístup do archivu zhruba 1 700 filmů a seriálů, které patří společnosti Walt Disney Pictures. Pořady si můžete pustit kdy chcete, kolikrát chcete a kde chcete (mobil, tablet, televize), aniž byste museli platit více. Jediné, co potřebujete, je připojení k internetu, email a platební kartu přes kterou budete platit a pak už jen zařízení, kde budete filmy a seriály přehrávat. Disney+ tedy funguje prakticky stejně jako třeba Netflix nebo HBO Max, jen nabídka pořadů je jiná. Služba je spuštěna od 14. 6. 2022 v České republice.

Disney+ dabing a titulky

Jedním z neoficiálních důvodů odkladu spuštění v Česku byla podle všeho snaha mít co nejvíce seriálů a filmů opatřených českých dabingem či titulky. Disney na rozdíl od Netflixu či Amazon Prime Video vstupuje na trhy jen když má opravdu co nejvíce věcí v lokální verzi, minimálně chce titulky a kde je to možné a vhodné, tak i dabing. Takže se od začátku se můžete těšit, že je naprostá většina věcí na Disney+ opatřená minimálně českými titulky (filmy, animáky) a mnoho také s českým dabingem, čekáme také na postupné přírůstky. Můžete se podívat, jak tituly přibývají - s dabingem a s titulky.

Disney+ vs HBO vs Netflix

Nabídka Disney+, HBO GO/Max a Netflix se u nás podobně jako v dalších zemích světa nebude až na výjimky překrývat. Disney+ bude nabízet jen svoje filmy, seriály a dokumenty, které nebude chtít pustit na konkurenční streamovací platformy. Netflix nabízí kromě svých pořadů také mnoho přejatých a zakoupených filmů a seriálů, které budou postupně přicházet a odcházet, není vyloučeno, že se budou střídat s HBO Max. To se týká především filmů a seriálů, které aktuálně nemají silnou konkurenční platformu, tedy typicky věci studií Universal (Rychle a zběsile, Jurský park), Paramount (Star Trek, Mission Impossible) či Sony (Spider-Man). Z hlediska počtu pořadů povede stále Netflix (více než 7.000), Disney+ a HBO Max by měly mít zhruba něco mezi 1 500 a 2000 titulů. Cenově se služby pohybují na stejnou, ale cena 199 Kč za měsíc platí u Netflixu pouze pro nejlevnější variantu, u Disney+ a HBO Max je tato cena platná aktuálně pro všechny.

Disney plus vs Disney Channel

V České republice funguje už delší dobu placená televizní stanice Disney Channel, kterou si můžete zaplatit přes některého z internetových či satelitních operátorů. Ta funguje jako klasická televize, tedy celý den dle televizního programu vysílá především dětské seriály značky Disney. Na rozdíl od Disney Channel, služba Disney+ funguje jako online půjčovna, jednak si službu budete moci předplatit napřímo sami a pak si i sami vybírate, na co koukat. Zatím pro Česko není sestavená nabídka, která by kombinovala obě dvě předplatné, ve vybraných zemích v zahraničí existuje. Zároveň už ale v některých zemích, které mají Disney+ delší dobu, vysílání Disney Channel končí. Pro Česko zatím žádné takové informace nebyly poskytnuty.

Walt Disney Company

Vlastníkem služby Disney+ je Walt Disney Company, pod kterou spadají různé další menší společnosti a značky, ze kterých obsah Disney+ hojně žije. Walt Disney Company vlastní značky jako Marvel (Marvel Studios, Marvel Comics), Pixar, Disney Animation, National Geographic, Star Wars (Lucasfilm), převzala také konkureční studio 20th Century Fox (dnes pouze 20th Century) včetně podznaček jako Searchlight Pictures (dříve Fox Searchlight). Walt Disney Company také vlastní další streamovací služby jako Hulu (dostupná pouze v USA a Japonsku), ESPN+ (USA) či Star+ (Jižní Amerika), dále televizní stanice jako ABC, FX, nikoliv však televizní stanici FOX (ta stále patří Rupertu Murdochovi). Pod Walt Disney Company také patří zábavní parky Disneyworld a Disneyland rozeseté po celém světě.

Disney Plus - cena, předplatné

Disney Plus - cena, předplatné

Disney plus cena

Cena Disney+ v Česku je stanovena na 199 Kč měsíčně pokud bude platit vždy jeden měsíc dopředu. Na rozdíl od Netflixu platí cenu za Disney plus stejnou, ať už chcete jakoukoliv kvalitu nebo jakýkoliv počet zařízení, vždy bude cena Disney plus 199 Kč za měsíc. Jiná cena Disney plus je v případě, že zaplatíte na rok dopředu, a to 1990 Kč, ušetříte tak za 2 měsíce. Cena za Disney+ v Česku je levnější než v Západní Evropě, ve státech jako Německo, Francie či Španělsko se platí 8,99 euro, tedy zhruba 225 Kč při aktuálním kurzu. Cena Disney plus v Česku je srovnatelná s většinou zemí střední a východní Evropy, kde se platí Eurem (Slovensko, Slovinsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko), tam cena Disney+ vychází na 7,99 euro (cca 200 Kč). Levnější mají cenu Disney+ v Polsku, Maďarsku či Rumunsku, kde zaplatí v přepočtu v průměru cca 150 Kč. Cena Disney+ je u nás stejná jako cena za HBO Max (také 199 Kč za měsíc, jeden tarif) a nebo jako cena za nejlevnější tarif Netflixu (199 Kč za měsíc). Je dražší než Voyo předplatné, které pořídíte za 159 Kč/měsíc či Amazon Prime Video, které má stále akční cenu 79 Kč/měsíc.

Disney plus předplatné

Cena předplatné Disney+ na měsíc stojí v Česku 199 Kč. Jedná se podobně jako u HBO Max o jednu cenu, která vám zůstává bez ohledu na kvalitu obrazu nebo počet zařízení, kde chcete najednou přehrávat. Disney+ předplatné za měsíc lze zlevnit tak, že si pořídíte roční předplatné Disney+. Roční předplatné stojí 1990 Kč, ušetříte za 2 měsíce. Disney+ předplatné stojí v Česku o něco méně než ve státech západní Evropy (cca 225 Kč) a srovnatelné se státy střední a východní Evropy, kde se platí Eurem (Slovensko, Pobaltí). Disney+ předplatné na měsíc je o něco levnější například v Polsku, Maďarsku či Rumunsku, kde vyjde v průměru za 150 Kč za měsíc. Disney+ nenabízí zatím žádnou zkušební dobu, v zahraničí šlo Disney+ zdarma pořídit jen zpočátku na 7 dní na vyzkoušení.

Jak ušetřit na Disney plus

Je několik možností, jak ušetřit na Disney+. První je pořídit si místo klasického měsíčního předplatné (199 Kč) hned rovnou roční předplatné, které stojí 1990 Kč, ušetříte za 2 měsíce. Teoreticky ušetřit za Disney+ můžete také když si předplatíte Disney+ v jiné zemi než je Česko, například Maďarsko, Rumunsko či Polsko, kde měsíční předplatné stojí v průměru okolo 150 Kč. Disney+ vám bude fungovat univerzálně i s německým či polským účtem a nebude třeba nic měnit. Pro platbu v jiném státě bude třeba mít vlastní platební kartu vydanou pro daný stát či jiný zlevněný kupón zde zakoupený. Je třeba upozornit, že tento způsob může Disney+ vyhodnotit jako porušení jejich podmínek. Nejčistší cestou, jak ušetřit na Disney+ oproti běžnému měsíčnímu předplatnému, je tedy pořídit si výhodnější roční předplatné.

Disney plus zdarma

Dlouhodobě Disney plus zdarma nepořídíte. Ve vybraných státech nabízel Disney+ zdarma zkušební dobu 7 dní za vyzkoušení, během které jste nic neplatili, není však jisté, zda bude v Česku tato možnost také k dispozici. Během volby Disney+ zdarma je však i tak třeba obvykle zadat platební metodu, například platební kartu, před skončením této doby je třeba členství zrušit, aby Disney+ nezačal strhávat peníze za 1. měsíc. Co je jisté, že za Disney+ lze ušetřit a to tak, že místo měsíčního předplatné 199 Kč si můžete pořídit roční předplatné. To je za 1990 Kč (místo 12 měsíců cenově 10). Můžete však ušetřit, pokud si zařídíte předplatné v jiné zemi, kde je předplatné levnější (Polsko, Maďarsko), kde ale musíte mít místní platební kartu či jiný kupón. I s tímto předplatným se budete moci připojovat k české nabídce a s českou podporou.

Jak zaplatit Disney plus

Společnost Disney nabízí několik možností, jak zaplatit za Disney+. Hlavní platební metodou je platební karta. Podle země, kde byla karta vydaná, se určuje cena a základní nabídka. Cena v Česku je 199 Kč za měsíc nebo 1990 Kč na rok. Další možností, jak zaplatit Disney+ je PayPal, tato metoda je vhodná, pokud nechcete poskytovat svojí kartu přímo společnosti Disney. Jejímu zneužití se ale bát nemusíte, zaplatit za Disney+ je bezpečné. Další možností, jak zaplatit Disney+, je přímo v aplikaci staženou přes Google Play Store nebo Apple App Store. K platbě pak použijete na svůj účet navázané služby jako Google Pay nebo Apple Pay. Pokud tyto dvě služby nevyužíváte, máte ještě možnost si zakoupit kredity na kupóny od Google či Apple (iTunes) prodávané v Česku, nabít si svůj kredit pro Play Store nebo App Store a nechat si strhávat za Disney+ takto. Zaplatit za Disney+ aktuálně nelze fakturou či složenkou, ani převodem na účet ani hotově. Uvidíme, zda zaplatit za Disney+ bude v budoucnu například přes telefonní operátory, jako to nabízí například HBO Max nebo Netflix.

Disney Plus - dostupnost

Disney Plus - dostupnost

Disney+ dostupnost

Služba Disney+ byla spuštěna oficiálně 12. listopadu 2019 v USA a Kanadě. Předtím probíhalo již dva měsíce testování v Nizozemí. O týden později začal být Disney Plus dostupný také v Austrálii a Novém Zélandu. Další expanze probíhala na jaře roku 2020 ve vybraných zemích západní Evropy (Británie, Německo) či Asie (Indie, Japonsko). Během roku 2020 začal být Disney+ dostupný ještě také v severní Evropě či Indonésii, na první výročí se rozšířila dostupnost Disney Plus také do všech zemí Latinské Ameriky. V roce 2021 se expanze zpomalila a bylo spuštěno pouze několik asijských zemí (Singapur, Malajsie, Thajsko, Jižní Korea, Tchajwan, Hong-Kong). Dostupnost Disney+ se výrazně rozšíří toto léto, kdy Disney+ startuje nejen v Česku, ale v dalších zemí střední a východní Evropy, severní či jižní Afriky či Blízkého východu. Disney+ tak bude dostupný v celé Americe, Austrálii či Evropě a zhruba v polovině zemí Asie či Afriky.

Disney Plus v Evropě

Služba Disney+ začala být dostupná v Evropě od 24. března 2020, kdy byly spuštěny první země - Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálie, Španělsko, Velká Británie a Irsko, od 7. dubna 2020 navázala Francie. Další velká vlna expanze se odehrála 15. září 2020, kdy začal být Disney Plus dostupný také v severní Evropě (Dánsko, Finsko, Island, Norsko, Švédsko) a zbytku západní Evropy (Belgie, Lucembursko, Portugalsko). Poslední vlna dostupnosti v Evropě startuje 14. června 2022, od tohoto data bude Disney+ dostupný prakticky v celé Evropě - Disney+ dostane střední Evropa (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko), jihovýchodní Evropa (Albánie, Bosna, Bulharsko, Černá hora, Chorvatsko, Rumunsko, Řecko, Slovinsko, severní Makedonie, Srbsko), Pobaltí (Estonsko, Litva, Lotyšsko) a zbytek malých států (Lichtenštejnsko, Malta, San Marino, Vatikán). Jediné země, kde nebude v Evropě Disney+ dostupný, jsou Bělorusko, Moldávie, Ukrajina a Rusko.

Kdy dorazí Disney+

Ihned od spuštění Disney+ v listopadu 2019 se řešilo, kdy dorazí Disney+ do Česka. Nakonec jsme museli čekat na oznámení data až do začátku roku 2022, kdy byl konečně potvrzen termín 14. června 2022. Česko tak dostává Disney+ až skoro po třech letech od spuštění, původní plán bylo dokončit expanzi Disney+ do našeho regionu už do podzimu 2021. Podobně jako se protáhla expanze do dalších oblastí, zdrželo se i Česko. Kdy bude Disney Plus v Česku ovlivnila pandemie a také fakt, že náš region nebude patřit mezi ty nejzásadnější, Disney očekává mnohem zajímavější růst například v jihovýchodní Asii. Disney+ dorazí ve stejný rok jako HBO Max, ještě letos by měly také dorazit služby jako SkyShowtime (spojený Paramount+ a Peacock) či Discovery+. Kdy přesně dorazí, zatím není jasné, čeká se v druhé polovině roku 2022.

Disney Plus Česko

Česká verze Disney+ je od 14. června 2022. Nabízí podobně jako v dalších zemích Evropy cca 1 700 filmů a seriálů od značek jako Disney (animované i hrané pohádky), Marvel (komiksové filmy a seriály), Star Wars (sci-fi seriály či filmy), Pixar (kino i krátké filmy) či National Geographic (dokumenty). Stejně jako v Evropě či Austrálii bude mít Disney Plus Česko také záložku Star, která nabízí filmy a seriály studia 20th Century určené hlavně pro dospělejší publikum (akční filmy, drama seriály). Disney+ CZ bude mít pro většinu těchto filmů a seriálů české titulky nebo český dabing. Předplatné pro Disney+ Česko stojí 199 CZK měsíčně. Disney Plus Česko bude podporovat všechny možné platformy pro přehrávání (telefony, tablety, chytré televize, herní konzole, web), obsah bude možné přehrávat až na 4 zařízeních najednou. Disney Plus Česko má od spuštění kompletní české rozhraní od dne spuštění.

Je Disney Plus v češtině?

Ano, ihned od spuštění 14. června 2022 je Disney+ k dispozici v češtině. České jsou nejen oficiální stránky disneyplus.com, ale také veškeré aplikace pro mobilní telefony, chytré televize či herní konzole. Čeština, tedy český dabing či české titulky, bude na Disney+ dostupná hned od spuštění pro většinu filmů a seriálů. Na rozdíl od Netflixu či Amazon Prime Video tedy nečekáme na českou verzi či počeštění pořadů tak dlouho, ostatně Disney si na dabingu zakládá už od začátku, viz filmy které znáte z kin, VHS či DVD. Očekávejte tedy plný servis Disney+ v češtině a stejně jako v mnoha dalších jazycích, jako je slovenština, polština či maďarština.

Disney Plus - sledování, přehrávání

Disney Plus - sledování, přehrávání

Jak se dostat na Disney Plus

Oficiální stránka Disney+ je na www.disneyplus.com, kde se můžete oficiálně registrovat. Samotná služba Disney+ se otevřela 14. června 2022. Od této chvíle je možné na stránce Disney+ sledovat po registraci a zaplacení předplatného všechny jejich pořady bez omezení. Další možností, jak se dostat na Disney+, je stáhnout si aplikaci pro mobilní telefony, chytré televize či herní zařízení. Aplikace na AppStore či Google Play jsou ke stažení již též. Pomocí nich se můžete na Disney+ dostat také, ať už se jedná o registraci a platbu předplatného nebo samotné přehrávání.

Disney Plus registrace

Registrace na Disney+ není odlišná od toho, jak se registrujete na Netflix nebo HBO Max. Budete potřebovat email, přes který vám budou chodit všechny informace k vašemu účtu, k němu si nastavíte také svoje heslo. Dále budete potřebovat zvolit platební metodu, může to být platební karta (vydaná v Česku) nebo PayPal a následně zaplatit předplatné (měsíční 199 Kč nebo roční za 1990 Kč). Disney Plus můžete získat také přes aplikace pro mobilní telefony registrace bude na email a ke svému účtu si nastavíte heslo. Zaplatit budete moci přes vaše platební metody, které máte nastavené ve svém mobilním telefonu včetně Apple Pay či Google Pay. Na jeden email se můžete registrovat pouze jednou, můžete si však nastavit hned několik profilů.

Disney Plus profily

Stejně jako ostatní služby, i Disney Plus podporuje profily. Pro každý z nich si můžete vybrat svoje jméno a ikonu, následně se vám nabídka služby přizpůsobí. Budete si moci pro každý profil přidávat zvlášť pořady, které chcete vidět, Disney+ profil si bude pamatovat vaše právě sledované filmy a seriály. A zároveň vám bude na základě sledování doporučovat další filmy a seriály, které by se vám mohli líbit. Na jeden účet lze založit až 7 profilů. Disney+ také umožňuje založení účtu podle přístupnosti a s rodičovskou kontrolou. Standardně se zakládá na Disney Plus profil pro sledování dětských pořadů, tak byla služba spuštěna. V Evropě a dalších zemích existuje však také záložka Star, která nabízí pořady pro dospělejší publikum (akční filmy, drama seriály) a pro tento Disney Plus profil budete muset potvrdit, že jste dospělý a můžete zadat také zámek, aby se vám do profilu nikdo nedostal. Jedině takto nastavený Disney+ profil uvidí komplet nabídku.

Jak sledovat Disney Plus

Disney+ nabídne hned několik možností, jak službu sledovat.

  • Základem je podpora sledování Dísney+ na počítačích přímo na stránce disneyplus.com, dostanete se tam z jakéhokoliv operačního systému (Windows PC, Mac OS, Chrome OS).
  • Samozřejmostí je aplikace pro chytré mobilní telefony či tablety, ať už se jedná o ty na operačním systému Android (Samsung, LG, realme) a nebo iOS (Apple iPhone či iPad). Disney+ také můžete sledovat na tabletech Amazon Fire.
  • Z herních konzolí podporuje Disney+ sledování na dvou hlavních systémech - Playstation (PS4, PS5) a Xbox (One, Series X, Series 5).
  • Sledovat Disney Plus můžete i pomocí chytrých krabiček či zařízení jako je Apple TV, Amazon Fire TV či Chromecast.
  • A konečně chytré televize - sledovat Disney+ můžete na všech televizích s operačním systémem Android TV (Panasonic, Sony, Hisense) a také novějších modelech značek LG, Samsung.

Disney Plus - Kolik zařízení najednou?

Počet zařízení, na které si nainstalujete Disney+ s jedním účtem, není zatím omezen. Co je omezeno, je počet zařízení, na kterém sledujete Disney+ zároveň v jednu chvíli - sledovat Disney Plus můžete maximálně na 4 zařízeních najednou. Je jedno, zda je to mobilní aplikace, televize či herní konzole, počet přehrávání je takto omezen. Na rozdíl od Netflixu ale neplatíte za tuto funkci nic navíc, standardní měsíční předplatné vás stojí vždy 199 Kč pro více zařízení a všechny pořady máte také automaticky v nejvyšší kvalitě.

Disney Plus - nabídka

Disney Plus - nabídka

Co je na Disney Plus

Nabídka Disney Plus jevelmi bohatá. Na českém Disney+ je zhruba 1 700 titulů, tedy velmi podobná nabídka jako je v dalších zemích Evropy. Pro srovnání, na českém HBO Max je aktuálně zhruba 1 700 filmů a seriálů, na českém Netflixu potom více než 7 500 filmů. Na Disney Plus je šest základních okruhů značek: Marvel (komiksové filmy a seriály), Star Wars (sci-fi seriály a filmy), Disney (především animované filmy či hrané pohádky, Pixar (celovečerní i krátké filmy), National Geographic (dokumenty) a Star (akční filmy či drama seriály pro dospělé). Najdete zde jak opravdu první Disney krátké filmy, tak nejslavnější Disney filmy z historie a pak i ty největší novinky. Na Disney Plus bude také k dispozici mnoho filmů a seriálů, které jsou určeny pouze pro Disney+, tzv Disney+ originals. Co je na Disney+ můžete vidět v našem seznamu.

Disney Plus obsah

Obsah na Disney+ je rozdělen do několika hlavních kategorií podle značek, které Disney vlastní. Tento Disney+ obsah je:

Disney plus pohádky

Pohádky budou patřit na Disney+ mezi největší sekce. Ostatně, je to značka Disney, která tento žánr pro americké publikum de facto vymyslela. Pro nejmenší najdeme na Disney+ seriály jako Doktorka plyšáková nebo Mickeyho klubík. O něco starší děti si budou moci vybrat mezi dobrodružnými seriály jako My z Kačerova nebo Rychlá rota či animovanými pohádkami jako Sněhurka, Popelka či Šípková růženka. Samostatnou sekci mají filmy a seriály studia Pixar, dočkáte se zde všech celovečerních filmů, seriálů (Burák) i krátkých filmů z celé jejich historie. Pohádky na Disney plus by nebyly kompletní bez hraných klasik jako 101 dalmatinů (či nová Cruella), hraných remaků klasik jako Popelka či Zloba. Najdou se tady však pohádky pro odrostlejší děti jako Letopisy Narnie, Santa Claus či Šampióni. Jak bývá u Disney zvykem, naprostou většinu pohádek najdete na Disney plus s dabingem, a to takovým, který znáte z kina či z televize.

Disney plus program

Na Disney+ najdete necelých 2 000 filmů a seriálů všech značek i žánrů, nový obsah bude přibývat i nadále. Disney točí pro Disney plus svoje původní pořady ať už to jsou seriály, filmy či dokumenty, novinky obvykle přidává ve středu a v pátek. Program novinek je obvykle znám na několik týdnů dopředu. U seriálů platí, že na rozdíl od Netflixu, Disney+ nepřidává všechny díly najednou, ale pouští je po jednotlivých epizodách. Disney počítá také s tím, že svoje filmy z kin dává velmi brzy také na Disney+, obvykle do tří měsíců od premiéry. Je jedno jestli jsou to animované Disney pohádky či hrané komiksové Marvel filmy, všechny se dříve nebo později objeví na Disney+, pokud patří pod studio Disney. Díky spojení pod jednu společnost, se budou na Disney objevovat také novinky točené pro službu Hulu (dospělejší seriály či filmy), ale zde není vyloučeno mírné zpoždění. Obecně se však Disney snaží, aby Disney plus program byl po celém světě stejný.

Disney Plus Originals

Archiv Disney Plus je tvořen především filmy, které znáte z kin, domácího videa či televize, ale přímo pro Disney+ se točí také tzv. Disney Plus Originals - tedy pořady, které nikde jinde uváděné nejsou. Patří sem například Marvel seriály jako WandaVision, Loki, Hawkeye, Star Wars seriály jako Mandalorian nebo The Book of Boba Fett, Pixar seriály jako Příšerky v rachotě či Forky či dokumentární seriály jako The World According to Jeff Goldblum. Původní filmy zastupují věci jako Artemis Fowl, Sám doma 4, nová verze Deníku poseroutky či dokumenty jako The Beatles: Get Back. Na Disney+ se také objevovaly některé speciální premiéry jako Black Widow, Expedice: Džungle či Cruella, kdy během pandemie tyto filmy šly paralelně do kin a na Disney+, tato praxe se ale zatím zpátky nechystá, filmy by buď zůstaly čistě v kinech a nebo šly rovnou online jako Disney Plus Originals.

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil
Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.
Disney Plus zakáže sdílení hesel ještě letos. Šéf studia odhalil časový plán
Disney Plus zakáže sdílení hesel ještě letos. Šéf studia odhalil časový plán
08.04.2024 15:15:00 | Streaming novinky

Před dvěma měsíci se společnost Disney po vzoru Netflixu definitivně rozhodla bojovat se sdílením hesel. Šéf Disneyho Bob Iger nyní prozradil, kdy si bude divák za sledování účtu mimo domácnost muset připlatit.

Disney v totální krizi: Zdražení streaming nespasilo, Marvel změní plány, do kin půjde Moana 2
Disney v totální krizi: Zdražení streaming nespasilo, Marvel změní plány, do kin půjde Moana 2
08.02.2024 9:40:00 | Streaming novinky

Neradostné zprávy aktuálně přednesl šéf Disney, Bob Iger, v pravidelném kvartálním reportu pro akcionáře. Počtvrté z posledních pěti čtvrtletí klesl počet předplatitelů služby Disney+, tentokrát o 1,3 milionů účtů na hlavních trzích. Na vině je zdražení i menší porce novinek. Proto Iger ohlásil spoustu nových titulů pro následující roky.

Disney Plus zakazuje sdílení hesel. Inspiruje se Netflixem a můžeme si za to sami
Disney Plus zakazuje sdílení hesel. Inspiruje se Netflixem a můžeme si za to sami
07.02.2024 17:35:00 | Streaming novinky

Společnost Disney se definitivně rozhodla udělat krok kupředu v boji proti lidem, kteří sdílí hesla ke streamovacím službám Hulu a Disney Plus. Pro nové uživatele v USA již platí nové podmínky, na stávající dopadne změna od 14. března. Do Česka by restrikce měly dorazit ještě letos.

Disney čelí totálnímu rozvratu. Vrací se zneuznaný šéf, který nenávidí současný Marvel
Disney čelí totálnímu rozvratu. Vrací se zneuznaný šéf, který nenávidí současný Marvel
04.01.2024 13:30:00 | Streaming novinky

Disney v posledních letech nezažívá nejlepší období. Společnost sice aktuálně znovu vede Bob Iger, teď se ale k firmě začíná vracet i jeden z předchozích výrazných manažerů Ike Perlmutter. Ten má s Igerem nevyřízené účty a některé zdroje ho označují za šovinistu a rasistu, který nesnáší šéfa Marvelu Kevina Feigeho. Podaří se mu znovu usednout do sedla a rozvrátit společnost, v níž má miliony dolarů?

Disney+ konečně roste počet předplatitelů. Přesto zvažuje výprodej filmů i seriálů
Disney+ konečně roste počet předplatitelů. Přesto zvažuje výprodej filmů i seriálů
09.11.2023 11:10:00 | Streaming novinky

Poslední z velkých hráčů, konglomerát Walt Disney, reportuje aktuálně kvartální výsledky. A překonal všechna očekávání - počet předplatitelů Disney+ narostl, příjmy se daří navyšovat také, náklady zmenšovat a ztráty umazávat. Šéf Robert Iger se vyhnul pořádnému problému, ale v očišťování společnosti zdaleka nemá vyhráno.

Disney Plus v Česku zdražuje. Láká na poslední šanci nižší ceny
Disney Plus v Česku zdražuje. Láká na poslední šanci nižší ceny
31.10.2023 17:05:00 | Streaming novinky

Disney pokračuje ve své snaze přihrát si do kapsy více peněz z předplatného. I v Česku tak zdražuje o desítky korun. Cena nejprve zasáhne nové předplatitele, pro stávající uživatele služba podraží v prosinci.

Disney Plus končí se sdílením hesel a přidává se k nekompromisnímu Netflixu
Disney Plus končí se sdílením hesel a přidává se k nekompromisnímu Netflixu
29.09.2023 16:00:00 | Streaming novinky

Po úspěšném tažení Netflixu proti neplatícím uživatelům se přidávají na stranu zakazování sdílení hesel další platformy. Nyní svůj plán rozjíždí Disney se svou službou DIsney Plus.

Nejsledovanější film Disney+ trumfl i Avatar 2. Služba končí se slevovou akcí
Nejsledovanější film Disney+ trumfl i Avatar 2. Služba končí se slevovou akcí
20.09.2023 16:30:00 | Streaming novinky

Streamovací služba Disney Plus má začátkem podzimu důvody k radosti. Nejprve se na seriálovém poli dařilo seriálu Ahsoka. Pak se velkým hitem stala Malá mořská víla. A nyní služba zaznamenala vůbec nejsledovanějších film letošního roku.

Streamovací služby lákají na slevy. Po Disney Plus chce předplatitele i evropský obr
Streamovací služby lákají na slevy. Po Disney Plus chce předplatitele i evropský obr
15.09.2023 15:40:00 | Streaming novinky

Vedle časově omezené slevové akce, kterou v tuto chvílí nabízí Disney+, poskytuje velmi zajímavou půlroční slevu i streamovací platforma Canal+. Ta kromě filmů a seriálů nabízí i sportovní přenosy, včetně lukrativní fotbalové Premiere League.

Disneyho krize dopadne tvrdě na diváky. Oseká se nabídka i český dabing
Disneyho krize dopadne tvrdě na diváky. Oseká se nabídka i český dabing
13.08.2023 14:25:00 | Streaming novinky

Streamovací služba Disney Plus musí v současnosti řešit řadu problémů. Tím největším je však její dlouhodobá ztrátovost, za níž může globální expanze i velké náklady spojené s nadprodukcí filmových a seriálových projektů. S tím hodlá současné vedení skoncovat. Řezy dopadnou i na dabing.

Disney Plus překvapivě zdraží i v Česku. Peněženkami zatřese už na podzim
Disney Plus překvapivě zdraží i v Česku. Peněženkami zatřese už na podzim
11.08.2023 11:10:00 | Streaming novinky

Zatímco ve své středeční prezentaci Disney okolo přesného rozsahu zdražení kličkoval, v následných tiskových zprávách už byl konkrétnější. Do vybraných evropských trhů míří nové tarify s reklamami, ve zbytku kontinentu je situace jednodušší - přijde jen zdražení.

Disney je v totální krizi. Ztratil 12 milionů předplatitelů, zdraží a zruší sdílení hesel
Disney je v totální krizi. Ztratil 12 milionů předplatitelů, zdraží a zruší sdílení hesel
10.08.2023 10:56:00 | Streaming novinky

Krize u studia s pohádkovým hradem v logu pokračuje. Ve druhém čtvrtletí odepsal Disney+ téměř 12 milionů předplatitelů a pokračuje tak v poklesu, který trvá už třetí kvartál po sobě. Sice se může chlácholit dílčími úspěchy v určitých segmentech, ale potvrzuje se, že u Myšáka Mickeyho vrcholí špatné období.